Gündem

İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji uyardı: Yaklaşıyor!

İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji uyardı: Yaklaşıyor! , ekonomi haberleri bölümümüzde İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji uyardı: Yaklaşıyor! başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji uyardı: Yaklaşıyor!  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

İstanbul’a kar yağacak mı? Meteoroloji uyardı: Yaklaşıyor!

İstanbul'a kar yağacak mı? Meteoroloji uyardı: Yaklaşıyor!

İstanbul kış aylarında olmasına rağmen halen soğuk havaların etkisine giremedi. Yağışların beklenilenden az olması, barajlardaki su düzeylerini de olumsuz etkileyecek olması endişe yaratıyor.

Vatandaşlar tekrar kar yağacak mı sorusunu araştırırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir çok il için kar yağışı ikazsında bulundu.

Peki İstanbul’a ne zaman, hangi gün kar yağacak? İşte Meteoroloji’den açıklamalar..

İSTANBUL’A KAR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde hava sıcaklıkları 6-10 derece içinde düşecek. Meteoroloji, yurdun bazı bölgelerinde kar ve karla karışık yağmurların etkili yer alacağını açıkladı. Son dakika ikazlarına göre; vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları çağrısında bulunuldu.

Ankara ve İstanbul içinde bulunan, Bolu’da etkili olan sağanak, gece yerini kar yağışına bıraktı. Kar ile beyaza bürünen tabiat parkı, güzel görüntü oluşturdu. Bunun akabinde ise kar İstanbul’a gelecek mi merak konusu oldu.

İstanbul için kesin bir ikaz gelmedi fakat eldeki meteoroloji veriler ve uzman kişilerın değerlendirmelerine bakılırsa  bu kış oldukça önemli kar yağışı bekleniyor.

Başa dön tuşu