Gündem

İstanbulluların dikkatine! Kimlik bilgileriniz PKK’lının elinde! İBB’nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK’lıların “kanka”sı çktı!

İstanbulluların dikkatine! Kimlik detaylarınız PKK’lının elinde! İBB’nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK’lıların “kanka”sı çktı!, gündemdeki haberler bölümümüzde İstanbulluların dikkatine! Kimlik detaylarınız PKK’lının elinde! İBB’nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK’lıların “kanka”sı çktı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. İstanbulluların dikkatine! Kimlik detaylarınız PKK’lının elinde! İBB’nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK’lıların “kanka”sı çktı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

İstanbulluların dikkatine! Kimlik detaylarınız PKK’lının elinde! İBB’nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK’lıların “kanka”sı çktı!

Süleyman Soylu’nun “özel teftiş” kararına defalarca karşı çıkan ve HDP aracılığıyla da desteklenen CHP’li İBB, tüm iddiaların doğru olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. İBB’nin Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne personel olarak aldığı Sevtap Ayman isimli şahısın 2011-2012 senelerında Kanil ve Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına gittiği ve orada bulunan PKK’lılarla görüştüğü yaşandı.

İstanbulluların dikkatine! Kimlik detaylarınız PKK'lının elinde! İBB'nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK'lıların kankası çktı!

GÖZALTINA ALINMIŞTI

İBB’nin Muhtarlıklar Müdürlüğü’nde sekreter olarak vazifeye başlattığı  Sevtap Ayman’ın, o dönem PKK ile iş birliği içinde olduğu tespit  edildi. İstanbulluların kimlik bilgilerine çok sorunsuz bir biçimde ulaşabilen Ayman, 6 Kasım 2021’de örgüt eylemi yapanlarla birlikte gözaltına alınmış, adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Sevtap A., polis merkezinde verdiği ifadede, önceden PKK’nın JİN Haber Ajansı’nda çalıştığını doğrulamış, Kandil ve Irak’ın kuzeyine gittiği yönündeki yaşanan açığını ise “akraba ziyareti” diyerek kapatmıştı.

İstanbulluların dikkatine! Kimlik detaylarınız PKK'lının elinde! İBB'nin işe aldığı Sevtap Ayman PKK'lıların "kanka"sı çktı!

Başa dön tuşu