Kripto Haberleri

İşte Bitcoin, NFT ve Altcoin’lerin Geleceği İçin 5 Tahmin

İşte Bitcoin, NFT ve Altcoin’lerin Geleceği İçin 5 Tahmin, kripto para takipçileri için İşte Bitcoin, NFT ve Altcoin’lerin Geleceği İçin 5 Tahmin ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. İşte Bitcoin, NFT ve Altcoin’lerin Geleceği İçin 5 Tahmin başlıklı haberimizin ayrıntıları..

İşte Bitcoin, NFT ve Altcoin’lerin Geleceği İçin 5 Tahmin

Uzmanlar, Bitcoin (BTC)’nin, NFT’lerin ve genelde paranın geleceğine dair ve 2022’de nereye gideceğine dair bir takım tahminlerde yer alıyorlar. Kripto para birimlerini, yeni ekonomiler yaratma ve her yerde bankasız nüfusları güçlendirme potansiyeline sahip, dünyayı değiştiren bir teknoloji olarak lanse edebiliriz. Bunun yanı sıra eleştirmenler, kriptonun devasa çevresel ayak izine ve çevrimiçi suçtaki popülaritesine gözleri üstüne topluyor. Bu görüşler içindeki uçurumu kapatmak zor gibi görünmekte. Açıklamalar Kriptosite.com’da.

Sosyal Medya Patlaması Yaşayan 5 Altcoin!

Bitcoin ve NFT’lere dair

1. Kripto ana akıma olmaya doğru ilerliyor. Büyük şirketler, kripto para biriminin işlerine nasıl uyduğunu anlamaya çalışıyor. Hedge fon yöneticilerinden Starbucks yöneticilerine kadar herkes, bu sene dijital parayı nasıl tercih ettiğimizı etkileyebilecek hamleler yapıyor. Stellar Development Foundation CEO’su Denelle Dixon konu ile ilgili şöyle diyor:

Umarım faydaveyaha fazla odaklanacağımızı göreceğiz. Çok fazla heyecan yaratan birkaç kullanım örneğine odaklanmak yerine, gerçek değer yaratan kullanım emsallarine daha fazla odaklanıldığını ve finansal katılım ile ilgili daha fazla tartışmanın yapıldığını göreceğiz.

Küçük Ölçekli 5 Metaverse Coin ile Tanışın!

2. NFT’ler yeni sahiplik fırsatları yaratır ve eskilerini yeniden düzenler. NFT yahut değiştirilemez token, çoğumuzun ilk kez 2021’de duyduğu popüler bir terim. Bir blockchain defteri tercih ederek dijital mülkün sahipliğini belirlemenin yeni bir yolu olan NFT’ler, sanat ve koleksiyon sahnelerinde giderek daha popüler hale geliyor. Lakin NFT’lerin potansiyeli, eksantrik dijital sanat eserlerinin çok ötesine geçiyor. NFT’ler bunun bunun yanında sanal dünyalarda dijital arazi satın alımları ve yeni nesil müzik mülkiyeti, lisanslama ve yayınlama için kullanılmaktadır. Bazı gözlemciler, NFT’lerin özel satışlara yahut sınırlı sayıda üretilen ürünlere ulaşım sunduğu bir gelecek görüyor. NFT’yi konser bileti olarak kullanmaya ne dersiniz? Veya çevrimiçi olarak en sevdiğiniz video oyununa giriş yaptığınızda? Bunların hepsini 2022’de görmeyi bekliyoruz.

OpenSea‘nin kurucu ortağı Alex Atallah bir e-postada “Herhangi bir benzersiz varlığın sahipliğini kaydetmek için kullanılabildikleri için NFT’lerin olanakları sonsuz. NFT’lerin etkinlik biletleri, yazılım lisansları, hayran kulübü üyelikleri yahut başka şekillerde etkileşimli deneyimlere bağlı olarak kullanıldığı erken kullanım durumlarını zaten göze çarpıyor” diyor. Nike dahil Amerika’nın en büyük markalarından bazıları şimdiden NFT uygulamalarını genişletmeye çalışıyor. Lakin tüketici ürünlerinde kullanılan NFT’ler buzdağının yalnızca görünen kısmı olabilir.  

2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi!

85 milyar dolarlık video oyunu endüstrisi, NFT’ler için potansiyelin en verimli alanlarından biri olabilir. Daha büyük stüdyoların bazıları zaten onlarla denemeler yapıyor. NFT‘ler yeni nesil bir dijital dünya için yapı taşları olarak hizmet edebilir. Konu ile ilgili Atallah şöyle diyor:

 “Oyuncular zaten dijital ürünlerle ilgilenmeye alışkın, bundan dolayı NFT’lerin potansiyeli çok büyük: birkaç milyon NFT kullanıcısı hemen hemen 3 milyar oyuncuya kıyasla. NFT’lerin, oyun oynamanın ve meta verinin kesişimi söz konusu olduğunda bazı heyecan verici gelişmeler göze çarpıyor.”

SHIB ve 15 Altcoin'e Yönelik Dev Tahminler: Bu Seviyeler Bekleniyor!

3. Daha büyük saldırılar ve daha büyük fidyeler. 2021’de milyonlarca dolarlık fidye yazılımı ödemelerini kolaylaştırmak için kripto para birimleri kullanıldı. Bunun nedeni, dijital para birimlerinin onları suçlular için çekici kılan özellikler içermesidir. İzlemeleri zor, sınırları yok ve ödeme bir kez yapıldığında, geri çekilmek hemen hemen imkansız. Chainalysis‘te kıdemli bir teknoloji yetkilisi olan Gurvais Grigg, bir e-postada şöyle diyor:

Daha fazla suçlunun kripto para birimine ve toplam anonimliğin yanlış bilinmesi sebebiyle yasa dışı fonları gizlemeyi vaat eden hizmetlere yöneldiğini göreceğiz gibi. Bitcoin, onları meşru amaçlar için kullananlara hitap ettiği aynı nedenlerle suçlulara da hitap ediyor: Sınır ötesi, anlık ve akıcı.

Grigg ve diğerleri, kripto para birimi sınırında gelişmekte olan fakat gelişen bir sektör olan merkezi olmayan finansın 2022’de siber suçlular için popüler bir hedef olmasını bekliyor. Merkezi olmayan finans yahut DeFi, merkezi bir otorite yahut kurumdan bağımsız olarak çalışan finansı içerir. İnsanlar bir banka yahut kredi kartı ağına güvenmek yerine, dağıtılmış bir ağ üzerinde doğrudan DeFi ürünlerine bağlanabilir. Grigg, “Suçluların DeFi’yi hem bilgisayar korsanlığı için bir hedef hem de para aklamayı denemek için bir araç olarak keşfetmesi olabilecekdir” dedi.

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Büyük Gelişmeler!

Stablecoinler yaygınlaşacak

4. Stablecoinler ile ilgili daha fazla şey duyacaksınız. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, oynaklıkları sebebiyle manşetlere girdi. Bir milyoner olabilir yahut internetin hiper hızında hepsini kaybedebilirsiniz. Lakin Bitcoin ile bir latte satın almayı deneyin ve bu oynaklık işleri bi hayli hızlı bir biçimde karıştırabilir. Stabilcoinler altta yatan bir varlığa bağlı olan bu kripto para birimi alt kategorisi, bu oynaklığın çoğunu azaltır. Stablecoin’ler, kripto para birimini günlük yaşamın olağan işlemlerini yürütmek için basit bir şekilde kullanabileceğimiz bir şeye dönüştürmede hayati bir rol oynayabilir. Circle’ın ürün başkan yardımcısı Rachel Mayer konu ile alakalı olarak şöyle diyor:

İnsanlar hem ödeme aracı olarak hem de dolar dijital para birimi olarak stablecoin’lerdeki trendlere dikkat etmeye başlamalı. Sınır ötesi ödemeler, yardım indirimi, anında ödeme ödemeleri için kullanım emsallari 2021’de gelişmeye başlıyor ve daha fazlasını göreceğiz 2022’de.

Küçük Ölçekli 5 Metaverse Coin ile Tanışın!

5. Ufukta yeni kripto kaideleri beliriyor. Aralık ayında, altı kripto para şirketinden yöneticiler, önümüzdeki zamanlarda mevzuat için potansiyel yolları tartıştıkları House Financial Services Committee’den önce ifade vermeye çağrıldı. ABD‘deki kanun yapıcılar, stablecoin ihraççılarının banka olarak kabul edilip edilmeyeceği, kripto para biriminin ne zaman vergilendirileceği ve son derece teknik ve karmaşık bir sektörde işlevsel kaidelerin nasıl oluşturulacağı gibi bir dizi konuya ilgi duyduklarını açıkladıler. Bu zor bir şey. Doğru standartları oluşturmak zaman alacaktır.

2022'de İzlenecek 5 Metaverse Coin Projesi

Meclis komitesinden önce ifade veren yöneticilerden birisi olan Dixon, “Kripto ve blockchain ile ilgili çok daha yüksek konuşma bulunacağını düşünüyorum” dedi. Amerikalılar kripto odaklı mevzuat için kapsamlı bir çerçeve görmeden önce ulaşılması gereken daha fazla dönüm noktası olabilir. Lakin endüstri önderleri ve seçilmiş yetkililer birlikte çalışabilirse, çevre ve güvenlik endişeleri ele alınırken düzenli kripto para kullanıcıları ve yatırımcıları fayda sağlayabilir. Kripto para endüstrisi büyüdükçe, halen hayal bile edemediğimiz şekillerde değişmeye devam edecek. Lakin bir şey açık: Kripto geleceğimizin bir parçası olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu