Kripto Haberleri

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek 5 Şey!, kripto para takipçileri için İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek 5 Şey! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek 5 Şey! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin (BTC), 2022’nin ilk haftasına 50.000 doların altından başlıyor. BTC/USD paritesi uzun zamandır sürpriz yapmadı. Peki, bu hafta Bitcoin ve altcoin’lerdeki statükoyu ne değiştirecek?

Hisse senetlerinde rekor beklentisi: Bitcoin nasıl etkilenecek?

İlk faktör olarak hisse senetlerine dikkat çekiliyor. ABD hisse senetleri söz konusu olduğunda mevcut duruma bir örnek için S&P 500’e bakılıyor. Risk varlıkları çok daha az iştah açıcı gözükse de, endeks 2021’de tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 70’e ulaştı ve yılı başarılı bir biçimde bitirdi. Bitcoin de bunların içindeydı ve tatil likiditesi 50.000 doların altında kaldı. Bunun yanında, yılın ilk bölümünde hisse senetleri tüm zamanların en yüksek düzeylerine ekleniyor.

Bu arada Federal Rezerv, bu sene iki faiz oranı artışı sinyali verdi Varlık yöneticisi Capriole’nin kurucusu Charles Edwards, bu hafta bir dizi tweet’te, “Tarih, oran artış rejimlerinin başlamasının aslında 6 ay boyunca borsada güçlenmesiyle neticelendiğını gösteriyor” dedi. Edwards, bu tür koşullar Bitcoin için genelde “iyi” olsa da, daha ilerideki karışıklığın, oran artışları aracılığıyla hisse senetlerinin uzun soluklu zamanda darbe alması manasına geleceğini dile getirdi.

40.000 dolar, destek düzeysi olarak kalıyor

Boğalar ve ayılar içindeki mücadele aslında sosyal platformda bulunan retoriğin ötesinde doğada biraz ezici oldu – hacimler zayıf, bireysel yatırımcıdan gelen ilgi düşük ve büyük oyuncular yakınlardaki satış düzeylerini korumaya sürdürmekte. Popüler trader ve analist TechDev, 48.000 doların “ufak bir duvarı” temsil ettiğini kabul etti. Van de Poppe, 40.000 ila 42.000 dolar içinde bir alana baktığını ve bunun üzerinde bir işlemle “birikim”e tekabül ettiğini dile getirdi. Bir başka analist Pentoshi için, 60.000 doların çok altındaki düzeylerde kutlama yapmak için pek bir neden yok.

Zincir üstü ölçümler neyi gösteriyor?

Capriole direktörü Ryan McCoy, haber bülteninde, yatırımcı satış alışkanlıklarındaki değişen dalganın, önceki düzeltmelerin sonraki aşamalarıyla uyumlu olduğunu vurguladı. Özellikle de son 155 gün içinde hareket edenlerden elde edilen kazanç yahut kayıpların boyutunu gösteren, Glassnode’un Kısa Vadeli yatırımcı harcanan kâr çıktı oranı (SOPR) özellikle ilgi çekicidir. Şu anda 1’in altında bir hemen hemen puanı olan SOPR, zarara harcanan coin’lerin sayıca düştüğünü gösteriyor.

McCoy, “Tipik olarak, bu metrik dipte başlayıp ardından yükselmeye başladığında, daha sürdürülebilir bir fiyat eğilimi başladı” dedi. McCoy, “Kasım ayından bu yana %38 düşüşe rağmen, Uzun Vadeli Sahipler Bitcoin’i tutmaya sürdürmekte” diye özetledi.

Bitcoin için temel etkenler olumlu duruyor

Pozitif ağ temelleri, Bitcoin piyasası katılımcıları grubunun kuvvetli inancının önemini vurguluyor. Madenciler, tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 69.000 doları görmelerine rağmen, coin’lerini satmıyor, biriktiriyor. Aynı zamanda, Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere ağ hashrate’i tüm zamanların en yüksek düzeylerinde. MiningPoolStats’ın tahminlerine göre hashrate şu anda saniyede 190 exahash’in (EH/s) üzerinde. Bunun yanı sıra, bu haftanın ilerleyen saatleri civarında Bitcoin ağ zorluğu hemen hemen %2,4 artacak.

Korku ve Açgözlülük Endeksi neleri gösteriyor?

BTC hassaslığı, 2022’ye soğuk bir biçimde başladı: Crypto Fear & Greed Index “aşırı korkuyu” ölçtü. yatırımcı duyguları, mevcut aralıktaki daha ufak fiyat hareketlerine karşı bi hayli hassas duruma geldi. Korku ve Açgözlülük bunu göz önüne seriyor ve fiyat hareketi çok az değişiklik sunmasına rağmen hafta sonundan bu yana 8 puan yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu