Kripto Haberleri

İşte Uzmanlardan 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Tahmini

İşte Uzmanlardan 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Tahmini, kripto para takipçileri için İşte Uzmanlardan 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Tahmini ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. İşte Uzmanlardan 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Tahmini başlıklı haberimizin ayrıntıları..

İşte Uzmanlardan 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Tahmini

2021, kripto para birimleri için tarihi bir yıldı. Bitcoin’in son haftalardaki düşüşüne rağmen, fiyatı son 52 haftada hala %70′den fazla arttı. Daha da mühimsi, bugün BTC ve altcoin piyasası kapitalizasyonunun bir yıl önce iki katından fazla olan 2,5 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Peki 2022’de bizleri neler bekliyor? Fintech uzmanı Jasmin Merdan 6 başlıkta yanıtlıyor.

Bitcoin ve kurumsal yatırımcı

Analist, Bitcoin’in benimsenmesinde daha fazla ilerleme bekliyor. Her zaman düzenleyici çerçevede olmayabilir, fakat müşteriler istedikleri için finansal kurumlar kripto paraları giderek daha fazla kucaklıyor. Birçok banka ve finansal hizmet şirketi, müşterileri cezbetmek ve elde tutmak için portföyleri kriptolarla çeşitlendiriyor.

İkincil yahut türev piyasalarda genişleme: Şubat ayında, Kanada, dünyanın ilk Bitcoin tabanlı ETF’lerin benzerini başlattı. Bir yıldan kısa bir süre sonra, yönetimi altında hemen hemen 1.4 milyar dolar toplandı. Analiste göre bunun ABD dışındaki pazarlarda 10 yahut 100 kez çoğaltılmaması için hiçbir neden yok ve bunu yapmak hususunda isteksiz olmasına rağmen, SEC 2022′de bir Bitcoin yahut kripto ETF’sini onaylayabilir.

Bitcoin, DOGE ve SHIB Düşüyor: Bu 2 Altcoin ise Tırmanıyor!

Lider altcoin savaşını sürdürüyor

Son aylarda önder altcoin Ethereum ile kendilerini daha bi hayli hızlı ve daha ucuz olarak sunan birkaç Blockchain içinde büyüleyici bir rekabet gelişti. Bu argüman 2022′de kendi kendine çözülmeyebilir, fakat, analiste göre anlayışlı yatırımcıların portföylerini güvenli oynamak için dengelemeleri olabilecekdir.

Big Tech yarışmasının sonu: 2021, bir zamanlar kripto hakimiyeti hayal eden teknoloji devleri aracılığıyla dikkate değer bir geri çekilme yılı oldu. Facebook olarak anılan Meta, Diem olarak adlandırılan dijital para birimi hususunda senelerdır çalışmalarını sürüyor. Analiste göre teknoloji şirketlerinin ayrılması, mevcut kripto para birimleri ve stablecoin’ler için bir büyüme fırsatı sunabilir.

2022 Tahminleri: Bitcoin ve Altcoin'leri Bunlar Bekliyor!

Bitcoin ve altcoin’ler için mühim al-sat-tut stratejilerine buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıntılar Kriptosite.com‘da.

Hükümet tepkisi sürdürmekte

Bu kafa karıştırıcı ama dünya kriptoyu ne kadar çok istiyorsa, hükümetler de o kadar çok kriptoyu kırmak istiyor. Teknolojik olarak, kriptoyu yasaklamak hemen hemen imkansızdır, fakat hükümetler vatandaşların ticaret yapmasını çok zorlaştırabilir (örneğin borsaların lisanslarını reddederek). Analist, ABD ve Avrupa’da kripto para madenciliğinin iklim üzerindeki etkisi ile ilgili daha fazla inceleme bekliyor.

En son, kripto borsası Abra’nın CEO’su ve tanınmış bir Bitcoin boğası olan Bill Barhydt, BTC’nin 2022′de 100.000 dolara ulaşabileceğini dile getiriyor. Lakin, yatırımcıların kabul etmesi gereken şey, bu yüksekliğe giden uzun yolculuğunda %20 daha düşebileceğidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu