Ekonomi Haberleri

İzmir’de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı

İzmir’de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı , ekonomi haberleri bölümümüzde İzmir’de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. İzmir’de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

İzmir’de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı

İzmir'de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı

İzmir’de ağacı ince ince işleyip sanata dönüştüren ve yaptığı ahşap oymaları başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerine gönderen Hakan İnce’nin en büyük hedefi üniversitelerde oyma sanatıyla alakalı ders vermek.

YAŞI 22, YAPTIĞI ESERLERİ 10 ÜLKEYE PAZARLIYOR

Ahşap oyma sanatını babasından öğrenen 22 yaşındaki İzmirli genç usta, binbir zahmetle yaptığı eserleri başta ABD, Almanya, İngiltere ve Fransa gibi 10 ülkeye gönderiyor.

OKULLA  ATÖLYEYİ AYNI ANDA YÜRÜTTÜ

İlk olarak 7 yaşında ahşap ustası babası Ali İnce’nin yanında iskarpela (Tahta, metal yahut taşı işlemeye yarayan çelik araç) tutmaya başlayan Hakan İnce, hem okuluna devam etti hem de atölyede işi öğrendi.

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #1

“EVDE BABAM, ATÖLYEDE USTAM”

“Evde babam, atölyede ustam” dediği babasından işin inceliklerini öğrenen İnce, zamanla kendini geliştirdi. Ahşaba çiçek işleyerek işe başlayan İnce, ardından farklı çalışmalar yaptı.

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #2

BABASININ ESERLERİ, CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’Nİ SÜSLÜYOR

Babasıyla birlikte yaptığı eserleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde de kullanılan İnce, Türkiye’nin ileri gelen mobilya firmalarına da model üretti.

Babasından miras aldığı ahşap oyma sanatına Karabağlar beldesindeki 80 metrekarelik dükkanda devam eden İnce, işlerin çoğunu artık tek başına yürütüyor.

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #3

“MOTİFLER AHŞABIN İÇİNDE SAKLI”

“Motifler ahşabın içinde saklı. Ben yalnızca üzerindeki talaşı alıyorum” diyen İnce, büyük firmalara model üretmeye devam ettiklerini dile getirdi.

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #4

“ABD BİZE BAŞVURDU”

ABD’de bir kilisenin, tarihi ahşap kapısını tamir etmek için kendilerine başvurduğunu söyleyen İnce, “Şu anda lüks bir otelin mobilyasını da biz yapıyoruz. Şimdiye kadar ABD, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, İtalya, Fransa, Azerbaycan, Katar, İngiltere, Lübnan ve Suudi Arabistan gibi ülkelere ahşap ürünler gönderdim. Geri dönüşler çok olumlu, inşallah yurt dışında daha fazla boy göstermek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #5

“YAPTIĞIM ESERLERİ TELEVİZYONDA GÖRÜNCE SEVİNİYORUM”

Yaptığı eserleri televizyonlarda gördüğünde çok mutlu olduğunu vurgulayan İnce, bazı ünlü isimler için ahşap ürünler hazırladığını sözlerine ekledi.

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #6

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #7

İzmir de babasının mesleğini devralarak yurt dışına taşıdı #8

Başa dön tuşu