Ethereum Haberleri

Jeff Bezos destekli emlak uygulaması Bitcoin kabul edecek

Jeff Bezos destekli emlak uygulaması Bitcoin kabul edecek, kripto haberleri bölümümüzde Jeff Bezos destekli emlak uygulaması Bitcoin kabul edecek başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Jeff Bezos destekli emlak uygulaması Bitcoin kabul edecek ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Jeff Bezos destekli emlak uygulaması Bitcoin kabul edecek

Kullanıcıların bir uygulama vasıtasıyla ev alım işlemlerini yapmalarına olanak sağlayan La Haus şirketi, üyelerinin Bitcoin ile ödeme yapmalarına izin verme kararı aldı. İlk ödeme işlemleri için ise Meksika’nın Playa del Carmen şehri seçildi.

“Bitcoin geleceğin rezerv parası olacak”

Şirket yaptığı bilgilendirmede ise ilerleyen zamanda bu uygulamanın 80 binden fazla emlak barındıran envanterin tamamına yayılacağını dile getirdi. Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan şirket yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Rodrigo Sanchez-Rios şunları dile getirdi:

“Şirket olarak Bitcoin’in geleceğin rezerv parası bulunacağını düşünüyoruz. Biz aslında bir teknoloji şirketiyiz. Bu hususta öncü olmamız normal karşılanmalı. Emlak alım satımlarında artık geleneksel evrak işlerini kademeli olarak bu sayede azaltmayı plânlıyoruz. Böylelikle işlemler çok daha bi hayli hızlı biçimde tamamlanabilecek. Bilançomuzda ise ne kadar Bitcoin tutacağımıza halen karar vermedik.”

Şirket hem zincirüstü hem de Lightning Network’teki işlemlerin yapılması hususunda Los ANgeles merkezli OpenNode şifrketiyla da anlaşma sağladı. Aracı kurum rolündeki La Haus, satış yapan mal sahiplerine ise ücreti fiat para olarak ödüyor.

Latin Amerika’da adaptasyon artıyor

Bilindiği üzere senelerdır ekonomik krizlerle boğuşan Latin Amerika bölgesinde Bitcoin adaptasyonu her geçen gün artıyor. El Salvador’un en büyük kripto parayı yasal para haline getirmesi bu yönde şu ana kadar atılan en büyük adım olurken, Bitcoin’in yasal para olmadığı ülkelerde de halkların mühim bölümlerinin enflasyondan korunmak için kripto para yatırımlarını artırdığı bilinmekte.

La Haus şirketi, projeye yardımcı olması için kısa süre Kolombiya’da başkan danışmanlığı ve bakan yardımcılığı yapmış bir isim olan Jehudi Castro-Sierra’yı kadrosuna katmıştı.

Yıllık 1 milyar dolarlık brüt işlem hacmi

2017 senesinde Sanchez Rios’la birlikte, Kolombiya eski başkanı Alvaro Uribe’nin iki oğlu olan Jeronimo ve Tomas’ın kurduğu şirket, daha çok Kolombiya ve Meksika’daki yeni emlak projeleriyle ilgileniyor. Şu anda toplamda 10 şehirde faaliyet gösteren La Haus’un uygulamasında yılda brüt 1 milyar dolarlık işlem yapılıyor. Sanchez-Rios’a göre de uygulamanın aylık 1 milyon aktif kullanıcısı yer alıyor.

Şirket bir süre önce de, Jeff Bezos’un aile ofisi, Acrew Capital, Renegade Partners, Kaszek Ventures gibi şirketler ile Nubank kurucu ortağı David Velez’in de içinde olduğu bir çok yatırımcıdan hemen hemen 150 milyon dolarlık fon toplamıştı.

La Haus şirket değerinin ne kadar olduğunu ise açıklamıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu