Ethereum Haberleri

JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır

JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır, kripto haberleri bölümümüzde JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

JP Morgan CEO’su Dimon: Bitcoin için borç alan aptaldır

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından birisi olan JP Morgan’da CEO’luk görevindeki isim Jamie Dimon yine Bitcoin’i ve ona yatırım yapanları eleştirdi. Bu hususta tutarlı bir yaklaşım sergileyen ve 2017’den bu yana düşüncesini değiştirmeyen Dimon, Times of India’ya verdiği çevrimiçi bir röportajda regülasyonlar ve Bitcoin ile ilgili konuştu.

“Regülasyonlar gelecek ama umrumda değil”

Bitcoin’in kendisi için çok mühim bir varlık olmadığını ve ona bireylerin önem atfettiğini söyleyen Dimon şunları dile getirdi:

“İnsanalr Bitcoin’e olması gerektiğinden fazla daha fazla önem veriyorlar. Onun için çok fazla nefes tüketiyorlar. Regülasyon hususunda ise, hükumetler zaten her şeyi regüle etmek isterler. Bitcoin’in bir varlık mı, para birimi mi yoksa değişim aracı mı olduğunu bilmiyorum. Menkul kıymetler kanunlarına uyup uymadığını da bilmiyorum ama onu regüle edecekler. Getirilen kısıtlamalarla ortadan kaldırabilirler mi, hiçbir düşüncesim yok. Açıkçası umrumda da değil. Bitcoin almıyorum.”

“Onun için borç alan aptaldır. Balon patlayacak”

Geçmişte olduğu gibi Bitcoin’in bir balon olduğunu ve birgün patlayacağını söyleyen Dimon, bunun bunun yanında en büyük kripto parayı Hollanda’daki ‘lale balonu’an benzetti:

“Bitcoin, ‘Lale Balonu’ ve ‘Beanie Babies’ gibi bir çok birinin cebini boşaltacak ve sonunda patlayacak bir çılgınlık. Bitcoin almak için borç alan aptaldır. Dünyaaki tüm piyasalarda spekülasyonlar olur. Komünist ülkelerde bile olur. Bu spekülasyonlar meydana geldiğinda insanlar neden şaşırıyor anlamıyor. Hele ki, likidite olduğunda… Bu, Bitcoin’in önümğzdeki 5 yıl içinde 10 kat büyümeyeceği manasına gelmez. Lakin ben bunu umursamıyorum”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu