Kripto Haberleri

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor!

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor!, kripto para takipçileri için JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor!

Kurumsal yatırımcılar ETH vadeli işlemlerine yoğunlaştıkça Ethereum fiyatı 3 bin dolara geri dönüyor. Popüler altcoin Ethereum fiyat aralıkları, piyasa genelinde bir yukarı yönlü düzeltmenin ortasında Pazar günü toparlanırken, yükseliş JPMorgan & Chase raporundan ek bir yukarı destek aldı. Ayrıntılar Kriptosite.com‘da.

Popüler Altcoin Ethereum geri dönüyor

Popüler altcoin Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), bu haftanın başlarında Coinbase‘de fiyat aralıklarının 2.651 dolara kadar düştüğü büyük bir düşüşün ardından 26 Eylül’de bir toparlanma gerçekleştirdi. ETH/USD kuru %3.63 artarak gün içi en yüksek 3.030 dolara ulaştı. Yukarı yönlü hareket, paritenin haftanın şimdiye kadarki en düşük düzeysi olan 2.651 dolardan %14,3’lük bir yukarı yönlü geri çekilmeye ulaştı. Geçen hafta, Ether fiyat aralıkları Çin’den kaynaklanan bir dizi sorun sebebiyle düştü. Pazartesi günü, traderlar, Çin’in ağır borçlu emlak piyasasındaki bir kargaşanın küresel borsalarda bir satışa yol açmasının ardından kripto paralarını toplu olarak terk etti. Haftanın ilerleyen saatleri civarında bir toparlanma hareketi yaşandı, fakat Çin Halk Bankası’nın kripto işlemlerinin yasadışı olduğunu yineledikten sonra Cuma günü başka bir satışla yüz yüze geldi. Bunun yanında, Ethereum boğaları dayanaklarını korudu ve fiyat aralıkları psikolojik bir direnç düzeysi olan 3.000 doların üzerine çıkardı.

Diğer kriptolarda durum ne?

Duygular, bazı ileri gelen kripto paralarında benzerdi ve öncü kripto Bitcoin, % 2,49’luk bir yukarı hareketin ardından Coinbase’de gün içi en yüksek 43.767 dolara ulaştı. Bunun yanı sıra, Uniswap borsasının yerel varlığı UNI da %19’dan fazla yükseldi ve en azından son 24 saat içinde en iyi performans gösteren kripto para oldu. Aynı zamanda, Ethereum’un en büyük rakipleri Cardano (ADA) ve Solana (SOL), ADA/USD’nin 24 saatlik ayarlanmış bir zaman diliminde %5’ten fazla düşmesi ve SOL/USD’nin %3’ün üzerinde düşmesiyle kötü performans gösterdi.

Kurumsal talep

Ethereum kazançları da JPMorgan & Chase’den gelen bir yükseliş raporunu takip etti. Çalışma, kurumsal yatırımcıların Ethereum pazarlarındaki risklerini artırmaya başladığını kaydetti. JPMorgan’daki analistler, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin arkasındaki ana itici güç olarak merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT sektöründe devam eden çılgınlığı değerlendirdiler. Ağustos ayından bu yana elde edilen Chicago Ticaret Borsası (CME) verilerine atıfta bulunarak, 21 günlük hemen hemen Ethereum Vadeli İşlemleri priminin spot ETH fiyat aralıklarına göre %1’e yükseldiğini eklediler.

JPMorgan raporu, tüm kripto borsalarından çekilen rekor miktarda Ether tokeniyle aynı zamana denk geldi. Yazım zamanında, işlem platformlarındaki net ETH rezervleri, bir yıl önceki 23,94 milyon ETH’ye kıyasla 18,44 milyon ETH’ye düştü. Bağımsız analist PostyXBT bunun bunun yanında, kripto para birimindeki son düşüşlerin, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, onu klasik bir birikim aralığına ittiğine dikkat çekerek, Ethereum piyasalarında potansiyel bir fiyat artışı öngörüyor.

Analist diyor ki:

Haftalık kapanış bugün ETH için aynı derecede mühim, çünkü fiyat testleri önceki aralıktaki yüksek düzeylere destek kadar mühim. Daha yüksek bir dip yapmak için mantıklı bir alan gibi görünmekte ve burada uzun vadeli swing ticareti için daha fazla satın aldım. Yerel tepeden %33’lük bir düzeltmeden sonra RR olumlu görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu