Gündem

Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği!

Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği!, gündemdeki haberler bölümümüzde Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği!

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) aracılığıyla Samsun’da tertip edilen Golbol Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Kadın Milli Takımı, İsrail’i 7-6 yenerek finale yükseldi. 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda şampiyonluğa uzanan Milli takım Avrupa şampiyonu da olmayı planlıyor. Bu bağlamda yarın oynanacak karşılaşmada Rusya ile kozlarını paylaşacak Golbol Kadın Milli takımı galibiyeti planlıyor.

Antrenör Gültekin Karasu, galibiyetin ardından yaptığı bilgilendirmede, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları şampiyonluğunun ardından Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya kazanmayı istediklerini açıkladı.

Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği!

“İNANÇLARIYLA, RUHLARIYLA OYNUYORLAR”

Tokyo Paralimpik Oyunları’nın ardından dinlenmeden Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını dile getiren Karasu, “Bu çocuklar inşallah finali de kazanıp şampiyon olacak. Olimpiyat şampiyonluğunun ardından dinlenmeden buranın kampına başladılar. Fizik olarak çok düştüler fakat inançlarıyla, ruhlarıyla oynuyorlar. İnşallah yarın da öyle oynayacaklar ve şampiyon bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

Kadın Golbol Milli takımında hedef Avrupa birinciliği!

ERKEKLER YARI FİNALDE KAYBETTİ

Bunun yanı sıra Erkek Golbol Milli Takım ise yarı finalde Ukrayna’ya 4-1 yenilerek final biletini kaçırdı. Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’nda tertip edilen organizasyonda ay-yıldızlılar Ukrayna’ya 4-1 mağlup oldu. Ukrayna, yarın finalde Litvanya ile Almanya maçının galibiyle karşılaşacak. Türkiye ise üçüncülük maçına çıkacak.

Başa dön tuşu