Ekonomi Haberleri

Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 indirime gitti

Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 düşüşe gitti , ekonomi haberleri bölümümüzde Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 düşüşe gitti başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 düşüşe gitti  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 düşüşe gitti

Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 indirime gitti

Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (KARADENİZBİRLİK) Genel Müdürü Ünal Erarslan, dövizde yaşanan düşüş sonrası ayçiçek yağı fiyatını makul düzeylere düşürdüklerini kaydetti.

“EKİM-KASIM FİYATLARINA GELİNDİ”

KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, ayçiçek yağında ortalama yüzde 20 düşüşe giderek, ekim ve kasım fiyat aralıklarına döndüklerini dile getirdi.

“FİYATLAR DAHA DA DÜŞECEK”

Yapılan denetimlerle fiyat aralıkların daha da düşeceğine inandığını söyleyen Erarslan, “Bu fiyatla artık piyasada da fiyat aralıkların düşüyor olması gerekir. Bizim elimizden çıktıktan sonraki aşamaların da denetlenmesi gerekiyor.

Karadenizbirlik ayçiçek yağı fiyatında yüzde 20 düşüşe gitti #1

“TÜKETİCİLER FİYATLARI ARAŞTIRARAK ÜRÜNÜ SATIN ALSIN”

Tüketicilerimize tavsiyemiz, piyasadaki alacakları yağ için değişik yerlerden fiyat araştırmaları ve daha uygun olan yeri tercih etmeleri. Piyasadaki spekülatif hareketleri de denetlemelerle durdurmak olabilecek olur.” diye konuştu.

“TAKLİT VE TAĞŞİŞ AYÇİÇEK YAĞLARININ ARTMASI FİYATI ARTIRAN BİR FAKTÖR”

Fiyatlarda yaşanan artışın taklit ve tağşiş ayçiçek yağlarının da artmasına neden olabileceğine işaret eden Erarslan, “Fiyatların dalgalı olduğu ve fahiş artmaya başladığı zamanlarda bu çeşit firmalar devreye girip merdiven altı üretime devam etmekteler. Vatandaşın ekonomik sıkıntısını suistimal ederek tağşiş ve taklit edilmiş yağları piyasaya sürmeleri de çok olağan gözüküyor. Tüketicimizin yağ alırken bildikleri ve bundan öncekilerde kullandıkları markaları tercih etmeleri gerekir.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu