Gündem

Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir?

Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir? , ekonomi haberleri bölümümüzde Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir? başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir?  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir?

Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir?

Emlak piyasasının en fazla kullanılan terimlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan kelepir, ev satın almak isteyenlerin merak konusu oluyor.

Hem araba hem de konut alırken eğer ilanlarda “sahibinden” başlığında arama yapıyorsanız, herhalde en fazla karşı karşıya geldiğınız ilan sözcüklerinin başında kelepir tabiri gelmektedir.

Özellikle daha uygun fiyat arayışında olanlar, kelepir ev seçenekleriyle karşılaşıyor.

Peki kelepir ne demek? Kelepir ev,araba ne anlama geliyor? İşte kelepir kelime anlamı ve konunun detayları…

KELEPİR NE DEMEK?

Kelepir değerinden fazla daha uygun fiyatla alınan veya alınabilecek bir ürün yahut eşyalardır. Herhangi bir eşya veya ürün için kelebek kelimesi kullanılabilir.

Türk Dil Kurumu’na bakıldığında kelepir kelimesi, ‘’Değerinden fazla daha uygun fiyata alım’’ olarak geçmektedir.

KELEPİR SATILIK EV NEDİR?

Kelepir satılık daire, aynı türden yani eşdeğer dairelere göre fiyatın daha uygun olduğu manasına gelmektedir. Aynı özellik ve lokasyon içerip, fiyatı piyasaya göre daha ucuz olan daire kelepir daire olarak adlandırılır.

Kelepir sayılması için bir dairenin en az yüzde 30 indirimli satılıyor olması gerekir. Misal verilecek olursa 2+1’lerin 400 bin liraya satıldığı bir bölgede 280-300 bin liraya 2+1 satılık konut ilanı asmak, kelepir konut ilanı demektir.

Bir dairenin kelepir olup olmadığını anlamak için aynı lokasyon ve özelliklere sahip dairelerin fiyat aralıklarını öğrenmekte yarar var.

Kelepir ne demek? Kelepir ev ne anlama gelir? #1

Başa dön tuşu