Gündem

Kendi NFT platformunu kuran Melania Trump, reklamlara başladı

Kendi NFT platformunu kuran Melania Trump, reklamlara başladı , ekonomi haberleri bölümümüzde Kendi NFT platformunu kuran Melania Trump, reklamlara başladı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kendi NFT platformunu kuran Melania Trump, reklamlara başladı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Kendi NFT platformunu kuran Melania Trump, reklamlara başladı

Kendi NFT platformunu kuran Melania Trump, reklamlara başladı

Türkçe karşılığı “değiştirilemez token” olan non-fungible token (NFT), blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş, bir eşi daha olmayan token manasına geliyor.

Son aylarda bi hayli popüler hale gelen bu teknoloji aracılığıyla görsel yahut video satışlarından milyonlarca dolar gelir elde ediliyor.

Özellikle 2021 yılına ismini duyuran NFT akımına eski First Lady Melania Trump da katılmış ve bir önceki günlerde kendi NFT platformunu kurmuştu.

SOSYAL MEDYADA REKLAMLARA BAŞLADI

Satışlardan elde edilen gelirin bir kısmının koruyucu ailelerde büyüyen çocuklara verileceğini bundan öncekilerde açıklayan Trump, sosyal platformyı daha aktif biçimde kullanmaya başladı.

Aylarca süren sessizliğin ardından, Noel’den önce eski first lady Melania Trump, yeni projesini duyurmak için elinden geleni yaptı ve Sosyal paylaşım platformu Twitter’dan bu projesini 17 kez paylaştı.

trump nft

Trump’ın, Melania’s Vision adlı ilk NFT’si, kendi platformu üzerinden satışa çıkmıştı. Fransız moda sanatçısı Marc-Antoine Coulon aracılığıyla yapılan yukarıdaki eser, Melania Trump’ın gözlerinin sulu boyalı resminden oluşuyor.

Bunun yanı sıra platformdaki bilgilere göre, Trump’ın ikinci NFT eseri gelecek ay satışa sunulacak.

DONALD TRUMP KRİPTOYA KARŞI ÇIKMIŞTI

Donald Trump, haziran ayında kripto para birimlerinin “dolar karşısında bir aldatmaca” olduğunu söylemişti.

Lakin eşi Melania’nın NFT girişimi yaşandıktan sonra, ABD eski başkanı artık kripto paralara daha sıcak bakıyor.

Başa dön tuşu