Gündem

Kendisini Hz. Ali’nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı

Kendisini Hz. Ali’nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı, gündemdeki haberler bölümümüzde Kendisini Hz. Ali’nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Kendisini Hz. Ali’nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Kendisini Hz. Ali’nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı

Emekli Danıştay hakimi S.Y. ve eşi akıllara gelmeyecek bir olay yaşadı. Hürriyet’te bulunan habere göre Cinci Hoca Uğur Akyol, kendisini  Hz. Ali’nin görevlendirdiğini ifade ederek, hakimi S.Y. ve eşini akıl almaz metotlarla dolandırdı.  Ailenin varlıklarında azalma yaşanırken sanık ise hakim S.Y.’ye kredi çektirdi, hayır yapacağını ifade ederek aldığı paralarla lüks araçlar alıp gezdi. Sanık, çeşitli yalanlarla 550 bin TL’ye kadar aileyi dolandırdı, bunun bunun yanında S.Y.’ye cinsel saldırıda bulunmaya çalıştı.

Kendisini Hz. Ali'nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı

SOLUĞU SAVCILIKTA ALDILAR

Sanığın hesaplarına sürekli olarak para akışı olduğunu fark eden S.Y ve avukat  kızları soluğu savcılıkta aldı. S.Y. ile Avukat kızlarının şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, kendisini Hz. Ali’nin görevlendirdiğini söyleyen Cinci Hoca Uğur Akyol’a ‘sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı’ ve ‘dini inançların istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçlarından 66 yıl hapis istemiyle dava açtı.

PARALARI CİNLERDEN KURTARMAK İÇİN ALMIŞ

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya katılan avukat S.Y., olayı şu sözlerle anlattı:

“Sanık da bize ‘Babanız size sürpriz yapıp ev yaptırıyor’ dedi ve bize bir proje gösterdi. Daha sonra biz sanığın hesaplarına sürekli olarak bir para akışı olduğunu fark ettik. Biz yoksulleşirken o zenginleşince durumu anlamış olduk. Sonra sanık hesabına gelen paraları anneme musallat olmuş cinlerden kurtulmak için harcandığını, bize de musallat olmaması için kurbanlar kesip hayır işlerine yatırdığını, bunun için de çok ciddi paralar harcadığını dile getirdi.

Kendisini Hz. Ali'nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı

KREDİ ÇEKTİRDİ

Bu gerekçeyle üstüne bir de babama kredi çektirdi. Bizim aç kaldığımız zamanlar oldu. Sanık bizden aldığı paralarla lüks araçlarla geziyor, benim babamsa hasta haliyle metrobüslerde sürünüyor. Sanık ‘Sürekli sizi izliyorum’ şeklinde konuşuyordu. Dini yönünün yanında kendisinin derin devlet olduğunu, babamı mesleğini icra ettiği zamanda sürekli olarak doğru yoldan çıkarmak için sınadıklarını ama babamın hiçbir zaman doğru yoldan ayrılmadığını dile getiriyordu.

HERKESE FARKLI MESLEK SÖYLEMİŞ

Bazı insanlara kendisinin şifacı olduğunu, bazılarına doktor bazılarına ise avukat olduğunu dile getiriyordu. Biz anne ve babamıza ‘Bu insana nasıl bu kadar güveniyorsunuz?’ diye sorduk. Babamın anlattığı, balkonda otururken sanık babama ‘Aya bakar mısın?’ diyor. Babam aya baktığında Hz. Ali’nin silüetini görüyor ardından bu silüet babama doğru yaklaşıyor. Bunu anneme de yapıyor ve annem aklını kaybediyor.”

Kendisini Hz. Ali'nin görevlendirdiğini söyleyen cinci hoca, emekli hakim ve eşini dolandırdı! Yaptıklarını duyanlar inanamadı

CİNSEL SALDIRIDA BULUNMAYA ÇALIŞTI

Sanığın kendisine cinsel sorular da sorduğunu söyleyen S.Y., Denizli’ye gittiğinde zorla peşinden geldiğini dile getirdi. Sözlerini sürdüren S.Y. . Bana ‘Biraz iç rahatla, gel sana içki ısmarlayayım. Benim sana ne kadar düşkün olduğumu biliyorsun değil mi?’ şeklinde konuşuyordu. Biz o gün kendisiyle odada köşe kapmaca oynadık resmen. Daha sonra ellerimi tutup bana sarılmaya çalıştı. Onunla tartıştım. Kendisinden şikâyetçiyim” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, sanık ile müşteki S.Y. içindeki para transferlerinin tespiti için hesap hareketlerinin incelenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Başa dön tuşu