Kripto Haberleri

Kıdemli Stratejist, “Korku Yatırımı” Dedi ve Altın Yorumlarıyla Şaşırttı!

Kıdemli Stratejist, “Korku Yatırımı” Dedi ve Altın Yorumlarıyla Şaşırttı!, kripto para takipçileri için Kıdemli Stratejist, “Korku Yatırımı” Dedi ve Altın Yorumlarıyla Şaşırttı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Kıdemli Stratejist, “Korku Yatırımı” Dedi ve Altın Yorumlarıyla Şaşırttı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Kıdemli Stratejist, “Korku Yatırımı” Dedi ve Altın Yorumlarıyla Şaşırttı!

Çarşamba günü, ABD Çalışma Bakanlığı ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin Eylül ayındaki %0,4’lük artışın ardından Ekim ayında %0,9 arttığını açıkladı. Ekonomistler, %0,6’lık bir artış tahmin ederken, veriler konsensüs tahminlerini mühim ölçüde geride bıraktı ve Tüketici Fiyat Endeksi, 30 yıllık zamanda yıllık bazda %6,2 gibi rekor bir düzeyye ulaştı. Enflasyon verilerine ilk tepki olarak altın fiyatı düşse de, ardından keskin bir biçimde toparlandı. Bu gelişmelerin meydana geldiği ortamda, Ingalls and Snyder’da kıdemli portföy stratejisti Tim Ghriskey’den bi hayli farklı altın yorumları geldi. Biz de Kriptosite.com olarak siz değerli okurlarımız için hazırladık

Tim Ghriskey’e göre altın, “yatırım zıtı” bir varlık

Kıdemli portföy stratejisti Tim Ghriskey, temel TÜFE enflasyonunun Ekim ayında %6,2’ye çıkarak 1990’dan bu yana en yüksek düzeyine eriştiğini dile getiriyor. Bunun yanında stratejist, teknolojik yeniliklerin daha düşük maliyetli bir ekonomi yaratacağı için fiyat aralıkların sonsuza kadar yüksek kalmasını olası bulmuyor. Tim Ghriskey, vermiş olduğu bir demeçte şu değerlendirmeleri yapıyor:

Bu teknolojik devrimin içindeyiz. Bir asırdan fazla bir süre önceki sanayi devriminden daha büyük olduğunu düşünüyorum. Yenilik sürdürmekte ve maliyetlerin şirketlerden geldiğini ve şirketlerin daha verimli işletildiğini görmeye devam edeceğiz. Teknolojik deflasyonist faktörün çok büyük olduğunu ve devam edeceğini düşünüyorum.

Altın

Altın için de düşüncelerini paylaşan Tim Ghriskey, “yatırım zıtı” diyor ve şu enteresan yorumu yapıyor:

Bu bir korku yatırımı. Parayı altına yatırdığınız zaman her şeyin alt üst bulunacağını düşünürsünüz. Onu sonsuza kadar tutan insanlar var. Bunun gerçekten iyi bir şey olduğuna inanmakta kuvvetlik çekiyorum. Çünkü eğer Armageddon’daysak ve bir çift altın parçasını bir çiftliğe götürürseniz ve ben de mahsulünüz için bunu size vermek istersem, çiftçilerin bu ticareti yapacağından emin değilim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu