Ethereum Haberleri

Kripto borsası Bithumb soruşturmasında iki tutuklama: Suçunu itiraf etti

Kripto borsası Bithumb soruşturmasında iki tutuklama: Suçunu itiraf etti, kripto haberleri bölümümüzde Kripto borsası Bithumb soruşturmasında iki tutuklama: Suçunu itiraf etti başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kripto borsası Bithumb soruşturmasında iki tutuklama: Suçunu itiraf etti ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Kripto borsası Bithumb soruşturmasında iki tutuklama: Suçunu itiraf etti

Güney Kore’de savcıların geçtiğimiz hafta başlattığı Bithumb operasyonunda iki tutuklama geldi. Borsanın sahibi konumundaki Kang Jong-hyun ile ismi Cho olarak gösterilen fakat tam adı söylenmeyen bir kişi, zimmete para geçirme ve hisse senedi manipülasyonları yaptıkları gerekçesiyle tutuklandılar. Ülke medyasından JTBC’nin haberine göre, savcıların ifadesini aldığı Cho, suçunu itiraf etti.

Ocak ayının son haftasında başlatılan operasyonda savcılar Kang Jong-hyun ile onun erkek ve kız kardeşlerinin, hisse fiyat aralıklarında bilerek manipülasyon yaptığını iddia ediyordu. Hisse senetlerinin bunun yanında, Bithumb’ın GoMoney2 ve Pixel Coin adlı iki kripto parada da manipülasyon ve dolandırıcılık yaptığı belirtiliyordu.

Savcılar ve polis, ekim ayında da Bithumb ve onun alt şirketlerine baskınlar düzenlemişlerdi. Kang Jong-hyun’un kardeşlerinin de bu alt şirketlerin sahipleri oldukları ve bunun yanı sıra bu şirketlerin de Bithumb’ın en büyük hissedarı konumunda oldukları bilinmekte.

Kang Jong-hyun’a geçtiğimiz ay yurt dışına çıkış yasağı da getirilmişti.

Bithumb’ın eski yöneticilerinden olan Park Mo da, savcılar aracılığıyla zimmete para geçirme sebebiyle suçlanmış ve ardından intihar ederek yaşamına son vermişti.

Borsanın bir başka yöneticisi olan  ve 70 milyon dolar dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla yargılanan eski yönetim kurulu başkanı Lee Jung-Hoon ise ocak ayında mahkemece suçsuz bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu