Ethereum Haberleri

Kripto, ilk kez ABD Yüksek Mahkemesine çıkıyor

Kripto, ilk kez ABD Yüksek Mahkemesine çıkıyor, kripto haberleri bölümümüzde Kripto, ilk kez ABD Yüksek Mahkemesine çıkıyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kripto, ilk kez ABD Yüksek Mahkemesine çıkıyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Kripto, ilk kez ABD Yüksek Mahkemesine çıkıyor

Kripto pazarının büyük yükselişi, son haftalarda yaşanan iflaslar ve dolandırıcılıklarla birleştiğinde giderek git gide artan bir yasal sorular listesi oluşturuyor. Bu poblemlerin ortasında ABD Yüksek Mahkemesi salı günü, Coinbase’in iki iddiayı tahkime götürme çabaları ile ilgiliki savunmasını dinleyecek. Bu dava, Yüksek Mahkeme’nin ilk kripto davası olacak.

Bloomberg’ün haberine göre en büyük sorunlar, SEC’nin kripto paraları yatırım anlaşmasi olarak sınıflandırarak federal düzenleyicinin yetki alanına sokma çabalarından kaynaklanıyor. SEC’nin bazı konularda erken zafer elde etse de federal düzenleyici kurumların yetkilerini çok fazla sınırlandıran Yüksek Mahkeme aracılığıyla daha büyük bir kuşkuyla karşılanabileceği bilgisi yer alıyor.

“Kripto ile alakalı davalarda buzdağının yalnızca görünen kısmı”

Yargıçlar salı günü Coinbase’in iki davayı tahkime götürme çabalarından kaynaklanan savunmasını dinleyecek. American University Washington College of Law’da iş hukuku programı müdür yardımcısı olan Gerard Comizio konuyla alakalı “Bu, kripto ile alakalı davalarda buzdağının yalnızca görünen kısmı” ifadesini kullandı.

Boomberg Intelligence dava analisti Elliot Stein, “Bence hali hazırdaki Yüksek Mahkeme’nin, sektördeki birden fazla birinin aşırı agresif bulduğu SEC’yi bazı açılardan dizginlemeye istekli olduğuna inanıyorum.” yorumunu yaptı.

Coinbase dolandırıcılık ve Dogecoin çekilişi davası

Salı günü Yüksek Mahkeme’de görülecek dava, kriptoya özgü bir husustan ziyade, tahkimle alakalı usuli bir savaş olacak. ABD Ticaret Odası gibi iş grupları aracılığıyla desteklenen Coinbase, bir taraf tahkime zorlamak için geçerli bir temyiz başvurusunda olduğunda mahkeme işlemlerinin durması gerektiğini savunuyor.

Şirket, Coinbase’in hesap detaylarını çaldırmasının aradından kaybettiği 31 bin dolar için kendisine tazminat ödemesi gerektiğini söyleyen Abraham Bielski isimli müşterisinin iddialarıyla mücadele ediyor. Diğer davada ise, yeterli açıklama yapmadan 1.2 milyon dolarlık Dogecoin çekilişi düzenlemekle suçlanıyor.

Tahkim anlaşmaları, büyük müşteri tabanlarına sahip diğer işletmelerinde olduğu gibi kripto endüstrisinde de yaygın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu