Kripto Haberleri

Kripto Kâhini, Bitcoin ve Altcoinler İçin Felaket Tahminler Yaptı!

Kripto Kâhini, Bitcoin ve Altcoinler İçin Felaket Tahminler Yaptı!, kripto para takipçileri için Kripto Kâhini, Bitcoin ve Altcoinler İçin Felaket Tahminler Yaptı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Kripto Kâhini, Bitcoin ve Altcoinler İçin Felaket Tahminler Yaptı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Kripto Kâhini, Bitcoin ve Altcoinler İçin Felaket Tahminler Yaptı!

Yaygın olarak takip bir kripto analisti, takipçilerini Bitcoin (BTC)’nin daha fazla düşebileceği hususunda ikazyor. Analist bunun bunun yanında, önder altcoin Ethereum’un (ETH) durumunu da inceliyor.

Capo’nun Bitcoin analiz sonuçları ne gösteriyor?

Crypto Capo takma adlı analist, BTC grafik analizinin Bitcoin ayıları için iyi, boğalar için ise kötü haber olduğunu dile getiriyor. Kripto kahini olarak da anılan analistin isabetli tahminlerine, Kriptosite.com’un bu makalesinden bakabilirsiniz. Bu doğrultuda analist, şu ifadeleri kullanıyor:

Hayır, bu yükseliş değil.

BTC
Kaynak: CryptoCapo_/Twitter

Capo, bu sene 2 Mayıs’ta paylaşımı yaptığı bir grafiği işaret ediyor. Böylelikle yorumlarını netleştiriyor. Ayrıca analist, takipçilerine “Yükselen BTC kanal desteğinin ne kadar süreceğini düşünüyorsunuz?” diye soruyor.

Bitcoin
Kaynak: CryptoCapo_/Twitter

Şimdi Capo, Bitcoin likit duruma geldikçe, Mayıs ayındaki tahminlerinin su tutacağına inanıyor. Capo, BTC’nin yakın fiyat düşüşünün, piyasa değerine göre önder kripto varlığını 22.000 dolar aralığına indirebileceğini düşünüyor. Bu bağlamda analist, şunları dile getiriyor:

Bu fikir aynı kalır.

Bitcoin
Kaynak: CryptoCapo_/Twitter

Bitcoin, yazma sırasında 30.321 dolarda işlem görüyordu. Dolayısıyla Capo’nun vurguladığı 21.865 dolar fiyat hedefine bir gerileme, %27’lik bir düşüşü temsil eder.

Capo bunun bunun yanında, Bitcoin için ‘son ayağın’ bugünden bu yana başlayabileceğini düşünüyor. Analizini, matematiksel teknik analiz araçları olan fraktallar ve Fibonacci zaman uzantılarına dayandırıyor. Bilindiği üzere traderlar, bu araçları fiyat hedeflerini tahmin etmek maksadıyla kullanır. Analizlerinin sonucu olarak Capo, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Fraktallara ve Fibonacci zaman uzantılarına dayanarak, son adım (kapitülasyon) bugün başlayabilir. Tüm bu aralık, daha fazla uzun parçayı hapsetmek için saf gürültüdür.

Bitcoin

“ETH bu kritik düzeynin altına düştüğünde, gerçek kapitülasyon ekranlara gelecek”

Analist, Ethereum’un (ETH) mühim bir psikolojik düzeynin altına düştüğünde büyük bir düzeltmeden geçebileceğini dile getiriyor. Bu doğrultuda analist  ETH, 1.700 dolarlık desteği ihlal ettiğinde fiyatının mühim ölçüde düşeceğini belirtiyor. Özetle Capo, şunu dile getiriyor:

ETH 1.700 doları kırdığında, gerçek kapitülasyon başlar.

Bunun yanı sıra Ethereum, yazı yazılırken 1.811 dolardan işlem görüyor. Lakin Capo, Ethereum’un 1.700 dolarlık destek düzeysi çöktüğünde, 1.000 dolarlık bir fiyata düşebileceğini dile getiriyor. Bu rakam da ETH’nin mevcut düzeysinden %40’ın üzerinde bir düşüşü işaret ediyor. Analist, şu biçimde açıklıyor:

ETH düşük zaman aralığı. Her zaman daha düşük düzeylere ve bu desteğe zaten bir çok kez dokundu. Ana hedef olan 1.000  dolar ile 1.700 dolarlık temiz kırılma ve son ayak indirimini onaylayacak.

ETH
Kaynak: CryptoCapo_/Twitter

Geçen hafta analist, Ethereum’un hemen hemen 1.700 dolarlık destek düzeysinin beş kez baskıveyayandığını dile getirdi. Bu minvalde analist, şunları dile getirdi:

Ciddi soru: Gerçekten bu düzeynin ETH’yi tutacağını düşünüyor musunuz? Bu zaten altıncı dokunuş.

ETH
Kaynak: CryptoCapo_/Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu