Ethereum Haberleri

Kripto para yatırım ürünlerine ilgi artıyor: Bitcoin’e 50 milyon dolarlık fon girişi

Kripto para yatırım ürünlerine ilgi artıyor: Bitcoin’e 50 milyon dolarlık fon girişi, kripto haberleri bölümümüzde Kripto para yatırım ürünlerine ilgi artıyor: Bitcoin’e 50 milyon dolarlık fon girişi başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kripto para yatırım ürünlerine ilgi artıyor: Bitcoin’e 50 milyon dolarlık fon girişi ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Kripto para yatırım ürünlerine ilgi artıyor: Bitcoin’e 50 milyon dolarlık fon girişi

Düzenli olarak kripto para yatırım ürünlerindeki giriş ve çıkışları raporlayan varlık yönetim şirketi CoinShares’in son raporuna göre; geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerine 95 milyon dolarlık girdi oldu. Raporda bunun bunun yanında, kripto yatırım ürünlerinin art arda 6. haftada da artıda olduğu altı çizildi.

“Çin FUD’ını alım fırsatı görüyorlar”

CoinShares yatırım analisti James Butterfill bu durumu, yatırımcıların alım fırsatı olarak görmesiyle ilişkilendirdi:

“Bu tür ürünlere yapılan yatırımlar, Çin yasakları gibi sektörü engelleyici etkenlerin yatırımcılar aracılığıyla bir alım fırsatı olarak görüldüğünü işaret ediyor”

Bitcoin 50 milyon dolar ile önder

Geçen zamanda ciddi fon çıkışlarının olduğu Bitcoin yatırım ürünleri ise 95 milyon dolarlık girişin 50 milyonuna sahipti ve bu anlamda başı çekti. Ethereum ise 29 milyon dolarlık yatırım ile geçen hafta ikinci sırada yer aldı.

Ethereum yatırım ürünlerinin gördüğü ilgi ile ilgili da konuşan Butterfill şunları dile getirdi:

“ETH 2.0 için olan stake miktarı arttıkça, Ethereum için olan ilgi de canlı kalıyor. Tahminlerimize göre Ethereum’un %6.6’lık kısmı Ethe 2.0’a stake edilmiş durumda. Yatırımcılar Ethereum’u, diğer hisse ispatı dijital varlıklara göre potansiyel bir çevresel alternatif olarak görüyor.”

Kripto para yatırım ürünlerinde Solana 3.9, Cardano 2.6, Polkadot 2.4 milyon dolar yatırım aldılar.

38 milyar dolar ile kripto para yatırım ürünü en fazla satın alınan şirket olan Grayscale, 20-27 Eylül içindeki haftada hiç yatırım almazken, şirketin bu ürünlerine Eylül ayı başından bu yana ise 500 bin dolarlık fon girdisi oldu.

Kanada’da ETF ürünleri bulunan Purpose şirketi de geçtiğimiz hafta 21.5 milyon dolar yatırım aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu