Ethereum Haberleri

Kripto paralara savaş açan Çin’de 10 bin madencilik cihazı ele geçirildi

Kripto paralara savaş açan Çin’de 10 bin madencilik cihazı ele geçirildi, kripto haberleri bölümümüzde Kripto paralara savaş açan Çin’de 10 bin madencilik cihazı ele geçirildi başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kripto paralara savaş açan Çin’de 10 bin madencilik cihazı ele geçirildi ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Kripto paralara savaş açan Çin’de 10 bin madencilik cihazı ele geçirildi

Kripto paralara karşı adeta savaş açan ve madencilik faaliyetlerini Mayıs ayından beri ülkeden her anlamda çıkarmak isteyen Çin’de operasyonlar tüm hızıyla sürdürmekte.

Devlete ait bölgede 10 bin kaçak cihaz!

Daha önce ülkenin en büyük kripto para madenciliği bölgelerinden biri olarak anılan ve özellikle soğuk iklim şartlarıyla madencilerin en fazla çalıştığı bölgelerden birisi olan İç Moğolistan’da 10 bin 100 kaça madencilik cihazına el konuldu. Makinelerin, devlete ait olan bir teknopark’ta ele geçirilmesi de dikkat çekti. Operasyonun, İç Moğolistan bölgesinin Bayannaoer şehrinde yapıldığı altı çizildi.

Enerjinin ana maddesi kömür

Kömür yataklarıyla da bilinen İç Moğolistan bölgesindeki madencilerin çoğu, ülkede madencilik yasaklanmadan önce kış aylarında faaliyetlerini burada gerçekleştiriyor, havalar ısınmaya başladığında ise daha çok hidoroelektrik santrallerinin olduğu Sichuan bölgesine göç ediyorlardı. Mayıs ayında ülkede alınan kararlardan sonra madenciliğe getirilen yasaklarla birlikte bu iki bölgenin yanında, Sincan ve Anhui bölgelerinde de madencilik işletmeleri tamamen kapatılmıştı.

Çin’in resmi haber ajansı olan Xinhua’dan yapılan bilgilendirmede, cihazların bir depoda ele geçirildiği ve hepsinin ülkenin değişik bölgelerinden gelen makineler oldukları altı çizildi. Açıklamada bunun bunun yanında opeerasyonlarda 45 işletmenin kapatıldığı, bunun da saatte 6.58 milyar kilowatt veya 2 milyon ton kömürün harcanmasını engellediği aktarıldı.

Hatırlanacağı üzere Çin, Mayıs ayında başkan yardımcısı Liu He’nin açıklamalarının ardından ülkede adeta kripto para madenciliği avı başlatmış ve ufak işletmeler kepenk indirirken, büyük şirketler ise Kuzey Amerika bölgesi, Kazakistan ve Rusya gibi yerlere gitmek zorunda kalmışlardı.

Ülkede Mayıs ayından önce de özellikle kömür harcamasının yoğun olduğu İç Moğolistan’da, madencilik faaliyetleri yasaklanmaya zaten başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu