Kripto Haberleri

Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor

Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor, kripto para haberleri bölümümüzde Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Kripto piyasası yine çöktü, Çin darbe üstüne darbe vuruyor

Kısa süre önce Elon Musk’ın sorumsuz manipülasyonları ile mücadele etmek zorunda kalan kripto para piyasası tam belini doğrultmak üzere iken bu kez devreye Çin girdi. İki mühim haber ile Bitcoin dibe çekildi. 

Bitcoin fiyatı ne kadar?

Elon Musk’ın manipülasyonu ile girdiği dipten fazla zor toparlanan Bitcoin tam 42 bin dolar düzeysini zorlamaya başladı ve yükseliş emareleri gösterdi derken bu kez Çin manipülasyonu geldi. İki ayrı haber ile Bitcoin hemen hemen 30 bin dolar düzeysinin altına iniyordu. 

Dün öğle saatleri civarında Çin finans kurumlarının kripto para ödemelerinden uzak durması gerektiği ikazsı yapıldı. O esnada 42 bin dolar üzerine çıkan Bitcoin bir anda 36 bin dolar düzeylerine indi. Aynı ikaznın önceden de yapıldığı ortaya çıkıncı bu kez 39 bin dolar düzeysine doğru yükseliş başladı. 

Gece geç saatlerde Çin bir kez daha devreye girdi ve Bitcoin madenciliğinin kısıtlanması gerektiği bilgisi paylaşıldı. Yine Bitcoin 33 bin dolar düzeylerine doğru geriledi. Ve tekrar bu ikaznın da önceden gündeme geldiği anlaşılınca Bitcoin30 bin dolar düzeysine toparladı. 

Zaten 24 bin dolar düzeysindeyken Elon Musk’ın Bitcoin aldığı haberiyle belki de tarihindeki en uzun alım satım grafik mumunu oluşturmuş ve patlama yapmıştı. Yani manipülasyonla çıktığı için yine manipülasyonla indi. Kripto piyasası olgunlaşmadığı sürece bu tarz manipülasyonlara yenik düşecek gibi görünmekte. 
 

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu