Ethereum Haberleri

Kripto sektörü 2022’de hacker’lara 4 milyar dolar kaptırdı

Kripto sektörü 2022’de hacker’lara 4 milyar dolar kaptırdı, kripto haberleri bölümümüzde Kripto sektörü 2022’de hacker’lara 4 milyar dolar kaptırdı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kripto sektörü 2022’de hacker’lara 4 milyar dolar kaptırdı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Kripto sektörü 2022’de hacker’lara 4 milyar dolar kaptırdı

ABD merkezli blok zinciri analiz şirketi Chainalysis, 2022’de kripto para sektöründen hacker’lar vasıtasıyla 3.8 milyar dolarlık varlık çalındığını dile getirdi. Saldırılar özellikle mart ve ekim aylarında ön plâna çıkarken, yalnızca ekim ayında çalınan rakam 775 milyon dolar oldu.

Kuzey Kore yine başrolde

Chainalysis raporunda saldırılarda Kuzey Kore ilişkili grupların açık ara en önde olduğu belirtilirken, yapılan saldırılarda bu grupların elinde toplamda 1.7 milyar dolarlık varlık geçtiği belirtildi. Bilindiği üzere bu grupların başında da Lazarus yer alıyor.

“Ülke ekonomisini taşıyor”

Chainalysis bunun bunun yanında bu grupların kendi rekorlarını bile alt üst edecek düzeyde hack saldırısı gerçekleştirdiğini dile getirdi. Şirket, “Ülke ekonomisinin mühim bir bölümünü hack saldırılarından elde edilen paraların taşıdığını görmek zor değil. Lakin her geçen sene, elde ettikleri rakam azalıyor ve daha da azalacak” yorumunu yaptı.

Bilindiği gibi kripto para sektöründeki hack saldırıları ilk kez 2021 senesinde DeFi alanında ortaya çıkmıştı. Sektörün büyümesi hacker’ları iştahlandırırken 2022’de ise zirve sayılar görülmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu