Gündem

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021 , ekonomi haberleri bölümümüzde Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021 başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021

Resmi Gazete’de yayına giren ilana göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre 2 anlaşmali bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek.

İlanın yayına girmesiyla birlikte başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Kültür ve Turizm Bakanlığı anlaşmali bilişim personel alımı başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili araştırmalarına başladı.

Peki Kültür ve Turizm Bakanlığı anlaşmali bilişim personeli alımı başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru şartları nelerdir? İşte 2021 Kültür ve Turizm Bakanlığı anlaşmali bilişim personeli alımı başvuru tarihleri ve şartları…

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvurular elektronik ortamda e-Devlet – Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım yahut Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden 15/11/2021-03/12/2021 tarihleri içinde yapılacaktır. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021 #1

İSTENİLEN BELGELER

a) Fotoğraflı iş tecrübesini gösterir geniş bir şekilde özgeçmiş, (Adayın kısa özgeçmişi e-Devlet üzerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmetinden yapılan başvuru esnasında yüklenecektir.)

b) SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasından barkotlu belge, yapılan başvuru esnasında yüklenecektir.),

c) GENEL ŞARTLAR başlığının (ç) maddesinde gösterilen, en az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge (en az 2 dönem programlama dersinin alındığını gösterir transkript, katılım/sınav sertifikası vb.), tek bir sayfa olacak biçimde hazırlanarak, başvuru esnasında yüklenecektir.

ç) Her bir pozisyon için ÖZEL ŞARTLAR’da istediğimiz sertifikalar ile mesleki tecrübe yahut deneyimi gösteren belgeler (Sertifikalar ve gösterilen belgelerin geniş bir şekilde listesi tek bir doküman halinde hazırlanarak) başvuru esnasında yüklenecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek maaşlı personel alımı: Başvuru tarihleri ve şartları 2021 #2

BAŞVURU ŞARTLARI

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde gösterilen şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi hususunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi hususunda ÖZEL ŞARTLAR maddesinde gösterilen mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; Bilişim Personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu yahut aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi anlaşmali statüdeki hizmetler ile özel kesimde Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

ç) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği ile ilgili bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, zorunludur.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV KONULARI, YERİ VE TARİHİ

Sözlü/uygulamalı sınav konuları, başvurulan pozisyonlara uygun olarak yukarıdaki genel ve özel şartlarda gösterilen tüm konular ve hususlardır. Adayların kimlik tespitinde kullanılmak üzere yanlarında fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesini (TC Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Ehliyet yahut Pasaport) bulundurmaları gerekmektedir.

Aksi halde adaylar sınavlara alınmayacaklardır. Adaylar sözlü/uygulamalı sınav yeri ve tarihi bilgilerine 21/12/2021 tarihinden ibu yana Kariyer Kapısı üzerinden erişebilecektir. Söz konusu ilân, sözlü/uygulamalı sınav tarihinden en az yedi gün önce yapılacaktır.

Başa dön tuşu