Gündem

Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi

Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi , ekonomi haberleri bölümümüzde Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi

Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi

Sadece yüzünüz için cilt bakımı yapmak yeterli değildir. Vücudunuza da aynı özeni göstermeniz gerekir. Duştan çıktıktan sonra vücut yağları ve losyonları uyguluyorsanız, cildiniz sizinle daha mutlu olabilir. Lakin vücut kremleri yalnızca cildinizin dış görünümü üzerinde çalışmanıza yardımcı olabilir. Cilt poblemleri, favori losyonunuzun ulaşıminden fazla daha derindedir.

Vücudunuzun cilt bakımı söz konusu olduğunda çilek derisi, şişlikler, dokulu cilt, kuru ve pul pul cilt gibi sorunlar yaygındır. Yüzünüze yaptığınız gibi vücudunuzun cildine de sevgi göstermezseniz, bu sorunlar zamanla artabilir. Bir vücut fırçası, cilt bakımı oyununuzu geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi yatırım olabilir. Nasıl mı? Kuru fırçalamanın o kadar çok faydası var ki, bundan öncekilerde başlamadığınız için kendinizi suçlu hissedebilirsiniz.

Kuru fırçalama, cildin parlamasını ve parlamasını iyileştirmek için çok konuşulan basit bir metottur. Banyodan önce 5-10 dakikalık basit bir prosedür, dolaşımın ve lenfatik drenajın iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır. Sadece bu değil, cildi pul pul dökebilir. Uzun vadede, kuru vücut fırçalama selülit azalmasına yardımcı olabilir.

Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi #1

KURU FIRÇALAMA NASIL UYGULANIR?

Vücut fırçalama ile alakalı tüm övgüleri duyduktan sonra, hemen fırça edinin ve vücudunuzu fırçalamaya başlayın. Kuru vücut fırçası, cildinizde aşındırıcı ve yumuşak olmayan kıllara sahiptir. Piyasada bulunan çeşitli vücut fırçaları içinden seçiminizi yapmaya çalışın. Sert ve doğal kıllara sahip bir vücut fırçası arayın. İşte, doğru fırçalama rutini oluşturmanı için ipuçları;

– Bir vücut fırçası alın ve yukarı doğru bir hareketle kendinizi fırçalamaya başlayın.

– Ayaklarınızdan başlayarak yukarı doğru hareket ettirirken fırçaya iyi bir baskı uygulayın.

– Uzun vuruşlar yerine fırçayla bi hayli hızlı hareketler yapmaya çalışın. Ayaklarınızdan başlayarak tüm lenf düğümlerinizi kaplayan dizlerinize doğru gidin.

– Fırçayı mideden göğse ve kollardan omuzlara hafifçe uygulayın.

– Vücut fırçasını göğsünüzden boynunuza doğru yukarı doğru hareketlerle kullanmayı unutmayın.

– Vücudunuzu fırçalamayı bitirdikten sonra 10 dakika bilave edin.

– Bu işlemi gündüz yapıyorsanız duşa girin. Geceleri vücut fırçalamayı seviyorsanız hemen uyuyun.

Kuru fırçalamanın cildiniz üzerindeki 7 olumlu etkisi #2

1. SELÜLİTİ GİDERİR

Bir süre sonra, kuru vücut fırçalamanın uyluklarınızdaki ve popolarınızdaki gamzeleri sildiği bilinmektedir. Her gün tekrarlanırsa vücudunuzun sallanan ve sarkan kısımlarını yumuşatabilir. Kuru vücut fırçalamanın selüliti azalttığı bilinmektedir. Bu cilt bakımı adımının vücudunuz üzerinde selülit görüntüsü azaltabilecek dolgunlaştırıcı bir etkisi mevcuttur.

2. KAN DOLAŞIMINI DÜZENLER

Vücut fırçasıyla kısa süreli hareketler kan dolaşımınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Nazik vücut fırçalama, cildinizin sağlıklı ve göz alıcı olmasını sağlayan besin yönünden zengin taze oksijenli kanı cilt yüzeyine taşır. Cilt tonunuzu ve elastikiyetinizi de iyileştirebilir.

3. BATIK TÜYLERİ GİDERİR

Bacaklarınızda batık tüyler ve çilek gibi kırmızı benekli cilt fark ettiniz mi? Epilasyon için ağda yahut tıraş olmayı tercih ederseniz, bu yaygın bir sorundur. Kuru vücut fırçalama, lenfatik sisteminizi harekete geçirerek o dokulu ciltten ve kırmızı yumrulardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. İçeride kıvrılmış batık bir saçın üzerindeki ince cilt hücrelerini bile çıkarabilir.

4. VÜCUDUNUZA PEELİNG YAPAR

Ölü cildi yok etmeye yardımcı olabilecek bir dizi yöntem mevcuttur. Lakin, hassas cilde sahip biri için bu, cildi mahvedebilir. Kuru vücut fırçalama, cildinizi aşındırıcı olmadan nazikçe pul pul dökmeye yardımcı olabilir. Düzenli pul pul dökülme, cildinizi vücut yağlarınızdan ve losyonlarınızdan besin maddelerinin daha iyi emilmesi için hazırlamak için müthiş bir adımdır.

5. CİLDİ PÜRÜZSÜZLEŞTİRİR

Kuru vücut fırçalama, cildinizin altındaki yağ birikintilerinin eşit dağılımına katkıda bulunabilir. Özenle yapılırsa, bu işlemin vücudunuzu gün boyu sıkı ve tüy gibi pürüzsüz hissettirdiği ispatlanmıştır.

6. BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Kuru vücut fırçalama, lenfatik drenajınızı uyarmaya yardımcı olabilir. Böylelikle, patojenleri ortadan kaldırmada vücudunuza fiziksel olarak yardımcı olabilirsiniz. Bu süreç de bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olmaktadır ve sizi hastalıklara karşı daha az hassas hale getirir.

7. ENERJİ SEVİYENİZİ YÜKSELTİR

Kuru vücut fırçalamanın kan dolaşımınızı iyileştirdiği iyi bilinen bir gerçektir. Yaparken fırçaya iyi baskı uygulamak, cildinize ve vücudunuza rahatlatıcı bir masaj hissi verebilir. Zihninize ve vücudunuza çok ihtiyaç duyulan bir destek verir ve vücudunuzu güç dolu bir güne hazırlar. İyi bir gece uykusu için bu prosedürü rutin haline getirebilirsiniz.

Başa dön tuşu