Ethereum Haberleri

Kurucusu küfür edince, Mozilla kripto para bağışı almayı bıraktı!

Kurucusu küfür edince, Mozilla kripto para bağışı almayı bıraktı!, kripto haberleri bölümümüzde Kurucusu küfür edince, Mozilla kripto para bağışı almayı bıraktı! başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Kurucusu küfür edince, Mozilla kripto para bağışı almayı bıraktı! ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Kurucusu küfür edince, Mozilla kripto para bağışı almayı bıraktı!

Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan ve Firefox tarayıcısının yaratıcısı Mozilla, 2014’ten bu yana devam eden kripto paralarla bağış alma politikasını dondurduğunu açıkladı.

Küfürlü tepki geldikten sonra…

Mozilla resmi internet sitesinden 31 Aralık günü attığı tweet’te, organizasyonun kripto para kabul ettiğini hatırlatan bir bilgilendirmede bulunmuştuç Tweet’ten 3 gün sonra ise Mozilla’nın kurucularından olan fakat 1999’dan bu yana organizasyonla bir bağı bulunmayan Jamie Zawinski, bu duyuruya tepki göstermiş şunları söylemişti:

“Herkese Merhabalar, bu hesabı kim yönetiyorsa belli ki benim kim olduğumu bilmiyor fakat ben Mozilla’yı kurdum ve bu mesajı size s..tirin gidin demek için yazıyorum. Gezegenin yanmasına neden olan dolandırıcılarla ortaklık kuran bu çalışmada bulunan herkes kendisinden utanmalıdır”

Zawinski’nin kripto paraların doğaya zarar verdiğini söyleyen yorumunun ardından ise Mozilla’dan “Araştırma yapacağız ve ardından nihai kararımızı açıklayacağız” şeklinde yeni bir açıklama geldi ve kripto para bağış sisteminin şu an için durduruldupu altı çizildi:

“Geçen hafta Mozilla’nın kripto para bağışı kabul ettiğini söyleyen bir tweet atmıştık. Bu mesaj, kripto paraların çevre üzerindeki etkisiyle alakalı oldukça önemli tartışma başlattı. Biz sizlerin fikirlerini de dinliyoruz ve onlara göre de harekete geöiyoruz.

Merkeziyetsiz web teknolojisi bizim için mühim bir alan olmaya sürdürmekte ve bizim kripto para bağışı kabul etmeye başlamamızdan bu yana da çok şey değişti. Dolayısıyla bugünden bu yana kripto para bağışlarıyla alakalı politikamızı yeniden gözden geçirme kararı aldık. Bu gözden geçirme esnasında ise kripto para bağışı almayı durduruyoruz. Açık kaynak ruhuyla, bunun şeffaf bir zaman bulunacağını belirtmek istedik. Düzenli güncellemelerle siz değerli okurlarımız için konu ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız”

İçinde Nic Carter gibi bir çok Bitcoin ve diğer kripto para destekçilerinin olduğu mühim isimler ise Mozilla’nın bu kararına tepki gösterdiler.

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Carter, “Bu tamamen hayali bir düşünce ve tamamen komplo saçmalığı” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu