Ethereum Haberleri

Latin Amerika’nın bilinen borsası Bitso ve Sao Paolo’dan önemli sponsorluk

Latin Amerika’nın bilinen borsası Bitso ve Sao Paolo’dan mühim sponsorluk, kripto haberleri bölümümüzde Latin Amerika’nın bilinen borsası Bitso ve Sao Paolo’dan mühim sponsorluk başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Latin Amerika’nın bilinen borsası Bitso ve Sao Paolo’dan mühim sponsorluk ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Latin Amerika’nın bilinen borsası Bitso ve Sao Paolo’dan mühim sponsorluk

Kripto paraların zirveye ulaştığı 2021 senesinde borsalar da çok mühim sponsorluk anlaşmalarıyla önplâna çıktılar. Bu anlaşmaların çoğu spor alanında olurken, yüzmilyonlara hitap eden futbol kulüpleri de başı çekti.

Binance ve Socios’un taraftar token hamleleri, FTX ve Crypto.com’un Formula 1 ile NBA anlaşmaları derken, kalabalıkların takip ettiği dallar kripto para borsalarının hakimiyetine geçti.

İşte Latin Amerika bölgesinin mühim borsalarından olan Bitso da, Brezilya’nın en büyük futbol kulüplerinden Sao Paolo’yla 3 senelik sponsorluk anlaşması imzaladı. Konuyla alakalı resmi açıklama da bugün yapıldı.

Sponsorluk anlaşmasıyla alakalı konuşan Bitso’nun pazarlamadan sorumlu yöneticisi Jose Molina, Bitso isminin Sao Paolo formasında görüneceğini ve kulübün stadyumunda da bir Bitso alanı oluşturulacağını dile getirdi. Bitso markasının formanın hangi bölgesinde bulunacağıyla alakalı ise bilgi verilmedi. Molina bunun bunun yanında, fanatiklerin da kripto paralarla ödeme yaparak bilet ve kulüp ürünlerini alabileceğini dile getirdi.

Brezilya’nın bunun yanında Arjantin, Meksika ve Kolombiya gibi Latin Amerika’nın büyük ülkelerinde de hizmet veren Bitso’nun hemen hemen 3.7 milyonluk müşteri kitlesi yer alıyor.

“Hedef Brezilya’nın en büyüğü olmak”

Yönetici Molina, Bitso’nun hedefinin Brezilya’nın en büyük borsası haline gelmek olduğunu belirtirken, yalnızca bu ülkede şu anda 30 adet işe alım ilânı verdiklerini dile getirdi.

Borsa Ağustos ayında Facebook’un eski çalışanı Vaughan Smith’i de Brezilya’daki büyüme stratejisinin bir parçası olarak işe almıştı.

Borsa 2021’in Mayıs ayında aldığı 250 milyon dolarlık yatırımla da Latin Amerika bölgesinin ilk ‘Unicorn’ kripto para borsası olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu