Ethereum Haberleri

Ledger’dan kripto cüzdanlarını bağlamayı kolaylaştıran eklenti

Ledger’dan kripto cüzdanlarını bağlamayı kolaylaştıran eklenti, kripto haberleri bölümümüzde Ledger’dan kripto cüzdanlarını bağlamayı kolaylaştıran eklenti başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Ledger’dan kripto cüzdanlarını bağlamayı kolaylaştıran eklenti ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Ledger’dan kripto cüzdanlarını bağlamayı kolaylaştıran eklenti

En büyük kripto para donanım cüzdanı üreticilerinden birisi olan Ledger, dijital varlıklar için çevrim içi güvenliği ve bağlantıyı iyileştirmek maksadıyla bir tarayıcı uzantısı çıkardı.

Ledger’ın baş deneyim sorumlusu Ian Rogers konuyla alakalı yaptığı bilgilendirmede, “Web 1’i kullanıcı adları ve şifreler, Web 2.’yi Facebook, Google, iCloud, Twitter ile oturum açmak ve Web3’ü de cüzdanınıza bağlanmak olarak aklınıza getirebilirsiniz” dedi. Rogers’ın aktardığına göre, yine de bu ağ deneyimi, hâlâ kolay bir şekilde değil, bundan dolayı Web3’teki büyük kullanılabilirlik zorluğunu çözme konusu tartışılıyor.

Uzantı şu anda iOS ve Mac’lerle uyumlu

Gelecekte daha fazla EVM (Ethereum Sanal Makinesi) uyumlu zincir ve Solana için destek ekleme niyetinde olan şirket, Ledger Extension’ın Ethereum ile Polygon tabanlı dApp’ler ve platformlarla uyumlu olduğunu açıkladı. Uzantı şu anda yalnızca Safari, iOS ve Mac’lerle uyumlu, fakat lansmandan kısa bir süre sonra Windows, Chrome, Brave, Opera ve Edge gibi Chromium tabanlı tarayıcılar için uyumluluk eklenecek.

Uzantı, MetaMask gibi tarayıcı uzantılarına sahip kripto cüzdanlarına benzer deneyimler sunmayı amaçlıyor. Lakin internete bağlı ve çevrim içi saldırılara karşı daha savunmasız olan sıcak bir cüzdan olmak yerine, kullanıcıların Bluetooth aracılığıyla doğrudan dApp’lerle etkileşime girmesini sağlayan soğuk bir cüzdan olarak kalacak.

Ian Rogers, “Pek çok insan web3’ün kullanımının zor olduğunu dile getiriyor, özellikle nasıl zor olduğunu sorduğunuzda omuz silkiyorlar, ama bence sorun ilk katılım ve bağlantı. Bu, bunu düzeltmeyi amaçlıyor.” dedi.

“Kullanıcılara anahtarlarını nasıl koruyacaklarını gösteriyoruz”

Uzantı, kripto paralarla etkileşim halindeyken kullanıcıları korumak için dizayn edilmiş iki özellik içeriyor: Akıllı anlaşmaleri analiz ediyor ve potansiyel olarak zararlı işlemler ile ilgili kullanıcıları bilgilendiriyor. Ledger yöneticisi Carl Anderson konuyu, “Aslını söylemek gerekirse, insanlara anahtarlarını nasıl koruyacaklarını gösteriyoruz.” diye açıkladı.

Rogers ve Anderson, ileriye dönük olarak Ledger’ın kripto alanında bağlantı ve güvenliği daha da ilerletmeye odaklanmayı planladığını, böylece tüketiciler ile işletmelerin bu alandaki dApp’ler ve platformlarla etkileşime girmesinin daha kolay hale geleceğini dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu