Gündem

LG, CES 2022 öncesi şeffaf OLED ekranlarını görücüye çıkardı

LG, CES 2022 öncesi şeffaf OLED ekranlarını görücüye çıkardı , ekonomi haberleri bölümümüzde LG, CES 2022 öncesi şeffaf OLED ekranlarını görücüye çıkardı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. LG, CES 2022 öncesi şeffaf OLED ekranlarını görücüye çıkardı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

LG, CES 2022 öncesi şeffaf OLED ekranlarını görücüye çıkardı

LG, CES 2022 öncesi şeffaf OLED ekranlarını görücüye çıkardı

159 ülkeden 1900’dan fazla şirketin katılacağı Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2022), 5-8 Ocak 2022’de ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek.

Geliştirdiği ekranlarla CES 2022 fuarında şov yapmaya hazırlanan Güney Koreli LG Display, fuar öncesi şeffaf ekranlarına kısa bir bakış atmamızı sağladı.

OLED Shelf, Shopping Managing Showcase, Show Window ve Smart Window isimli konsept ekranlar, bir çok değişik amaca hizmet edecek.

LG’DEN ŞEFFAF EKRANLAR

LG’nin fuarda sergileyeceği konseptlerden OLED Shelf, en üstte bir rafın bulunduğu art arda monte edilmiş iki adet 55 inçlik şeffaf OLED ekrandan oluşuyor. OLED Shelf’i oluşturan ekranlarda aynı anda farklı iki akış görüntülenebiliyor.

lg display

Shopping Managing Showcase ile LG Display, lüks mağazaları planlıyor. Ahşap bir standa yerleştirilmiş olan şeffaf OLED ekran, ürünlerin önünde konumlanacak ve stanttaki ürünlerin detaylarını gösteren grafikler veya görsel efektler, müşterilerin ilgisini çekmeye çalışacak.

lg displa

LG Display bunun bunun yanında dört adet 55 inç şeffaf OLED ekrandan oluşan Show Window konseptini de CES 2022’de tanıtacak.

Şu anda dünyanın birkaç noktasında kullanılan konsept teknoloji, yine mağazalara odaklanacak.

Geleneksel vitrin tasarımına değişik bir yaklaşım sunan bu ekranlar, Shopping Managing Showcase ile benzer bir biçimde ürünlerin önünde bulunacak ve ekranlarda istediğimiz dijital metinlere yer verilecek.

lg display

LG Display, açıkladığu tüm konsept ürünlerin şirketin 8. nesil ekran üretimi sürecinde olduğunu dile getirdiği ve yüzde 40 şeffaflığa sahip aynı 55 inç 1080p şeffaf OLED panellerden oluştuğunu açıkladı.

Bu şeffaf ekranlar yalnızca konsept olduğundan, olabileceken çoğunu gerçek dünya çapında görmeyeceği;, fakat bu, ekranların hala bi hayli havalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

LG Display, müşterilerin isteği ışığında bazı ekranları üretebileceğini de söylüyor.

LG’NİN ŞEFFAF EKRAN PLANLARI

Bir süredir şeffaf ekran pazarında bulunan LG Display, 2014 senesinde ilk esnek ve şeffaf ekranını tanıtmıştı.

Şirket, geçtiğimiz aylarda ise bir yatağın ayakucuna monte edilmiş şeffaf bir TV ekranını görücüye çıkarmıştı.

lg ekran

Başa dön tuşu