Gündem

Lütfü Türkkan hakkında milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı!

Lütfü Türkkan ile ilgili milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Lütfü Türkkan ile ilgili milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Lütfü Türkkan ile ilgili milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Lütfü Türkkan ile ilgili milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit yakınına küfrünün ardından Grup Başkanvekili görevinden alındığı açıklamaldu. Olaylar sonrası şehidin annesinden de açıklama geldi. Türkkan’ı asla affetmeyeceğini söyleyen acılı anne “milletvekilliğinden alınmasını istiyorum” ifadelerine yer vermişti. Yaşanan çirkin olaya, vatandaşın ve meclisin tepkileri çığ gibi büyümeye devam ederken, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu aracılığıyla ‘Hakaret’ ve ‘Etkili eylem’ suçlarından, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı. Hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

Lütfü Türkkan ile ilgili milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlandı!

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Bingöl’de gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sırasında bir vatandaş şehit yakını olduğunu belirtip Akşener’i HDP ile yakın ilişki kurduğu iddiasıyla protesto etti. Yaşanan olayın büyümemesi adına İYİ Parti Grup Bakan Vekili Lütfü Türkkan vatandaşı sakinleştirmek için boynuna sarıldı. O esnada şehit yakınına küfür ettiği öğrenilen Lütfü Türkkan’ın kamera kayıtları yaşandı.

Meral Akşener’in ziyareti esnasında şehit yakını olduğunu söyleyen bir vatandaş “Bu kadın beni mahkemeye verdi. Ben içerde yattım. Ben şehit ailesiyim, benim kardeşimin bütün vücudu parçalandı, günlerce hastanede yattı. Meral Akşener, HDP’yi seven, onu destekleyen bir kadındır. Bunlar HDP’nin ikizi, Türkiye düşmanlarının yoldaşı oldular!” dedi. Vatandaşı sakinleştirmek isteyen İYİ Parti Grup Vekili Lütfü Türkkan, önce şehit yakınına sarıldı, derdini anlatmasına müsaade etti, ardından vatandaşı çenesinden tutarak “senin bacını s…..” dedi. Küfür karşısında tepkisiz kalmayan vatandaş “sen nasıl bana küfür edersin” diyerek isyan etti. O dakikalar kameralara da yansımıştı.

Başa dön tuşu