Kripto Haberleri

Madencilikte yeni çözüm: Bitcoin üretimi için enerji santrali satın alındı

Madencilikte yeni çözüm: Bitcoin üretimi için enerji santrali satın alındı, kripto para haberleri bölümümüzde Madencilikte yeni çözüm: Bitcoin üretimi için enerji santrali satın alındı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Madencilikte yeni çözüm: Bitcoin üretimi için enerji santrali satın alındı ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Madencilikte yeni çözüm: Bitcoin üretimi için enerji santrali satın alındı

Kripto madencilik şirketleri, Bitcoin madenciliğinin güç gereksinimlerini karşılamak için yeni çözümler bulmaya sürdürmekte. Pensilvanya merkezli madencilik şirketi Stronghold, Scrubgrass enerji santralini satın aldı. Madencilik için çalışan tesis 1.800 Bitcoin madencisine yetecek kadar güç üretiyor ve 2022 yılına kadar 20.000’den fazla madenci kapasitesine ulaşmayı planlıyor.

Yüksek enerji gereksinimi

Bitcoin ve Ethereum madenciliği büyük miktarda güç ihtiyacı oluşturmakta. Bir Bitcoin işlemi, toplam 1.700 kWh kadar güç harcanmasına neden olmaktadırken sürekli olarak git gide artan güç talebi, madencilik şirketlerinin en düşük maliyetle üretim yapacak yeni yollar aramasına neden oluyor. Bu durumda madencilik yapan şirketlerin enerji üretimini kendi ellerine almasına yol açıyor.

Şirket aracılığıyla satın alınan hidroelektrik santrali, ”çevresel olarak faydalı entegre madencilik tesisi” olarak nitelendiriliyor. Bunun bunun yanında santralin, Pensilvanya’nın kömür madenciliğinden çıkan atık körümünü yakacağı bildiriliyor. Atık kömür, alüminyum, demir ve manganez gibi metallerin toprağa karışmasına neden olabilir. 

Önemli miktarda karbondioksit üretilecek işlem, madenciliğin enerji ve kirliliğe yol açtığunu düşünen çevre koruma gruplarına göre endişe verici olarak nitelendiriliyor.

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu