Gündem

Malatya’da çöken bina soruşturmasında iş yeri sahibinin ifadesi ortaya çıktı!

Malatya’da çöken bina soruşturmasında iş yeri sahibinin ifadesi yaşandı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Malatya’da çöken bina soruşturmasında iş yeri sahibinin ifadesi yaşandı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Malatya’da çöken bina soruşturmasında iş yeri sahibinin ifadesi yaşandı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Malatya’da çöken bina soruşturmasında iş yeri sahibinin ifadesi yaşandı!

Malatya’da 2 katlı binanın çökmesi olayında, işyerinde tadilat yaptığı tespit edilen 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Malatya’da çöken binada tadilat yapan işletme sahibi Hikmet D’nin ifadesine ulaşıldı. Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, “taksirle birden fazla birinin yaralanmasına neden olma” suçundan tutuklanan ve ile ilgili iş yerine ek katma iddiası bulunan Hikmet D, ifadesinde 2007’den bugüne iş yerini kiralayarak burada tavuk ürünleri sattığını dile getirdi.

Malatya'da çöken bina soruşturmasında iş yeri sahibinin ifadesi yaşandı!

İFADE DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Yıktıkları fırının tavana herhangi bir bağlantısı olmadığını savunan Hikmet D., “Dükkanın tavanının keçe gibi olduğunu fark edince demirci arkadaşımı çağırdım. Fırının olduğu bölüme çelik direk ve makaslar attırdım, bu biçimde tavanı güçlendirdim. Yaklaşık iki ay önce de fırınla benim dükkanım içindeki duvarı çalışanlarımla yıktık, hafriyatları kaldırttım. Tavana alçı yapılırken malzeme almak için iş yerinden ayrıldım. İş yerinden 10-15 metre uzağındayken bitişik komşum beni arayarak binanın çöktüğünü dile getirdi.” ifadelerini kullandı.

“BİNA ESKİ OLDUĞU İÇİN ÇÖKTÜ”

Binanın çökmesinin en büyük nedeninin eski olduğuna dikkat çeken Hikmet D, “Benim fırınla birleştirdiğim yerde herhangi bir çökme söz konusu değildir. Benim düşünceme göre bina ömrünü bitirdiğı ve eski olduğu için yıkılmıştır. Benim yapmış olduğum tadilat bu yıkıma neden olmamıştır. Ben bu tadilatları yaparken belediye yahut Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat etmedim. Anlattığım nedenlerle üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.” dedi.

Hikmet D, bunun bunun yanında binanın sağlam ve yıkılmış haldeki fotoğraflarının incelendiğinde yıkıma tadilatının engel olmadığının anlaşılacağını öne sürdü.

Başa dön tuşu