Blockchain Haberleri

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor, ile alakalı tüm detayları siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor detayları haberimizin ayrıntısında.

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor

Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, şirketin CBDC’ler ile eşleştirme maksadıyla, akıllı anlaşma teknolojisine yatırım yaptığını açıkladı.

Miebach, şirketin ilk çeyrekteki kazançları ile alakalı yapılan konferansta yaptığı bilgilendirmede, Mastercard’ın CBDC’lerin yalnızca ödemeler dışındaki faydalarını değerlendirmelerine yardımcı olmayı amaçladığını dile getirdi.

Gelecekte Mastercard, CBDC’lerin üzerinde var olabilecek uygulamaları keşfedecek.

“Bu akıllıca bir ticaret anlaşmasi olabilir. Akıllı anlaşmaler yatırım yaptığımız bir şey.”

Miebach, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası da dahil olmak üzere bir çok merkez bankasının CBDC’yi üretirken, özek sektörün de bunları dağıtacağını dile getirdi. CEO’ya göre “iki aşamalı bir yaklaşım” söz konusu.

Mastercard, CBDC’ler hususunda hükümetlerle iletişim halinde. Şubat ayında Bahamalar, vatandaşlarına ülkenin CBDC’sini ön ödemeli bir Mastercard’a yükleme seçeneği sundu.

Miebach, şirketin bu çeyrekte lansman için onaylanan birkaç yeni kripto ortaklığına sahip olduğunu açıkladı. Bu hafta Gemini, Mastercard’ın bu seneın ilerleyen günlerinde piyasaya çıkacak kripto ödülleri dağıtacak olan kredi kartının arkasındaki ağ bulunacağını açıkladı.

Geçen Eylül ayında Mastercard, merkez bankalarına CBDC’lerin gerçek hayatta nasıl çalıştığını görmek için sanal bir test ortamı sunacağını açıkladı.

Başa dön tuşu