Gündem

Mbwana Samatta, Antwerp’e gidiyor! İki kulüp arasındaki anlaşma tamam!

Mbwana Samatta, Antwerp’e gidiyor! İki kulüp içindeki anlaşma tamam!, gündemdeki haberler bölümümüzde Mbwana Samatta, Antwerp’e gidiyor! İki kulüp içindeki anlaşma tamam! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Mbwana Samatta, Antwerp’e gidiyor! İki kulüp içindeki anlaşma tamam! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Mbwana Samatta, Antwerp’e gidiyor! İki kulüp içindeki anlaşma tamam!

Fenerbahçe’nin Tanzanyalı oyuncusu Samatta, kadroda sürekli olarak yer bulmasına rağmen bir türlü beklenen gücüne ulaşamamıştı. Bu sezona da etkisiz olarak başlayan Samatta’nın yerine forvet arayışında olan Fenerbahçe’de 28 yaşındaki oyuncunun geleceği merak konusu olmuştu. Son gelen habere göre ise Mbwana Samatta2nın transferi için, Belçika Ligi personellerinden Royal Antwerp ile anlaşma sağlandı.

SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALIK

Yağız Sabuncuoğlu’nun haberine göre Fenerbahçe ve Antwerp, Mbwana Samatta’nın satın alma opsiyonluk kiralık transferi hususunda anlaşmaya vardı. Sar lacivertli ekibin bu transferin gerçekleşmesi durumunda tamamen yeni golcüsüne odaklanacağı ve kısa zaman zarfında transfer açıklamasunu gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

 

25 Eylül 2020 tarihinde Aston Villa’dan kiralık olarak sarı lacivertlilerin kadrosuna karılan Mbwana Samatta, 1 Temmuz 2021 tarihinde zorunlu satın alma opsiyonu kullanılarak Fenerbahçe’nin bonservisli oyuncusu haline gelmişti.

Fenerbahçe’de toplamda 33 maçta top koşturan Tanzanyalı oyuncu yalnızca 6 gol atma başarısı gösterebilmişti. Bu sezon kadroda düşünülmeyen 28 yaşındaki ismin transferinin adından, Fenerbahçe’de yeni forvetin isminin açıklanması bekleniyor.

Mbwana Samatta, Antwerp'e gidiyor! İki kulüp içindeki anlaşma tamam!

Başa dön tuşu