Altcoin Haberleri

Mercedes: Çip krizi nedeniyle teslimat süreleri bir yıl uzayacak

Mercedes: Çip krizi sebebiyle teslimat süreleri bir yıl uzayacak , ekonomi haberleri bölümümüzde Mercedes: Çip krizi sebebiyle teslimat süreleri bir yıl uzayacak başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Mercedes: Çip krizi sebebiyle teslimat süreleri bir yıl uzayacak  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Mercedes: Çip krizi sebebiyle teslimat süreleri bir yıl uzayacak

Mercedes: Çip krizi nedeniyle teslimat süreleri bir yıl uzayacak

Bu yılın başlarında önce otomotivde başlayan ve ardından tüketici elektroniğine sıçrayan küresel çip krizi devam etmekte.

Bu bağlamda bir çok marka üretime farklı zamanlarda ara verirken, sektör temsilcileri pek de umutlu konuşmuyor.

Yarı iletken sektöründe yaşanan krizin yol açtığı sorunlardan en son bahsedenlerden biri Mercedes-Benz markası oldu.

“MÜŞTERİLER 1 YILDAN FAZLA BEKLEYECEK”

Markanın başkanı Ola Kallenius, Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung ile yaptığı röportajda, mevcut pazar durumu sebebiyle müşterilerin sipariş edilen Mercedes otomobillerinin teslimatını bir yıldan fazla beklemek zorunda kalacaklarını dile getirdi.

“KRİZ 2023’E KADAR SÜRECEK”

Küresel yarı iletken kıtlığının, kendi görüşüne göre 2023’e kadar devam edeceğini yineleyen Mercedes başkanı, çip krizinin gelecek yıl otomobil üretimi üzerinde şu an olduğu kadar kuvvetli bir etkisi olmayacağını düşünüyor.

Kallenius, “Mercedes-Benz otomobillerine olan talep çok büyük ve bunun yanı sıra ne yazık ki ciddi kısıtlamalar var. Bazı modeller için teslimat süresi artık istediğimizden daha uzun ve bazı durumlarda bir yıldan fazla.” ifadelerini kullandı.

Ola Kallenius

Başa dön tuşu