Altcoin Haberleri

Mercedes, yangın riski nedeniyle 800 bin aracını geri çağırdı

Mercedes, yangın riski sebebiyle 800 bin aracını geri çağırdı , ekonomi haberleri bölümümüzde Mercedes, yangın riski sebebiyle 800 bin aracını geri çağırdı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Mercedes, yangın riski sebebiyle 800 bin aracını geri çağırdı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Mercedes, yangın riski sebebiyle 800 bin aracını geri çağırdı

Mercedes, yangın riski nedeniyle 800 bin aracını geri çağırdı

Alman otomotiv devi Mercedes, son haftalarda bazı araçlarında yaşanan sorunlarla boğuşuyor.

Marka, mühim ve riskli bir arıza sebebiyle araçlarını geri çağırmaya başladı. Bazı Mercedes modellerindeki soğutma sistemlerinde bulunan pompada yaşanan arıza sebebiyle, 800 binden fazla araç geri çağrıldı.

YANGIN RİSKİ VAR

Geri çağırılan modellerin listesini paylaşan şirket, sürücülerin araçlarını olabilecek olduğunca kullanmamalarını dile getirdi. Söz konusu teknik aksaklık, yangın riski oluşturduğu için sürücülerin bi hayli dikkatli olması gerektiği ikazsı yapıldı.

Ocak 2017 ile Ekim 2021 içinde üretilen SUV GLE, GLS, GLC ve G-Serisi’nin bunun yanında C, E ve S-sınıfı dizel model serilerindeki su pompalarında arıza bulunduğu bildiriliyor.

Bu araçların sahiplerinin en yakın Mercedes bayiisine giderek araçlarındaki sorunu tamir ettirmeleri istendi. Bunun yanı sıra, 800 binden fazla aracın ortalama 240 bini Almanya’da yer alıyor.

mercedes

Başa dön tuşu