Ekonomi Haberleri

Mersin, Fransa’ya zeytinyağı ihraç etti

Mersin, Fransa’ya zeytinyağı ihraç etti , ekonomi haberleri bölümümüzde Mersin, Fransa’ya zeytinyağı ihraç etti başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Mersin, Fransa’ya zeytinyağı ihraç etti  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Mersin, Fransa’ya zeytinyağı ihraç etti

Mersin, Fransa'ya zeytinyağı ihraç etti

Mut Kaymakam Vekili Fatih Erdoğan, ihracat dyapılan firmada tertip edilen merasimde, ilçenin tarımsal üretimde öne çıkan ilçelerden biri olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, “Üretiyoruz, büyüyoruz, gelişiyoruz. Girişimci kardeşlerimizle ilçemizdeki değerleri dışarıya gönderiyoruz. İnanıyorum ki bu girişimlerle tur atlayacak ve gelişmeye devam edecek. Bu ürünlerin ilçemizden çıkması bizi mutlu ediyor.” dedi.

Mersin, Fransa ya zeytinyağı ihraç etti #1

İLÇE İHRACATTAN YANA MUTLU

Belediye Başkanı Volkan Şeker, Fransa yolundaki ihracattan gurur duyduklarını, bu çalışmalarla ilçenin dünya ölçeğinde tanınmasının sağlanacağını dile getirdi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gürsel Aydın, Fransa’ya ilk kez zeytinyağı ihraç ettiklerini altını çizerek ihracat sayılarının artmasını dilediklerini dile getirdi.

İLK DEFA YÜKSEK POLİFENOLLÜ ZEYTİNYAĞI İHRACATINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Firma yetkilisi Erdoğan Şentürk ise firma ilk defa yüksek polifenollü zeytinyağı ihracatını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Başa dön tuşu