Ethereum Haberleri

Meta’nın metaverse kayıpları büyüyor: 13 milyar $’ı aştı

Meta’nın metaverse kayıpları büyüyor: 13 milyar $’ı aştı, kripto haberleri bölümümüzde Meta’nın metaverse kayıpları büyüyor: 13 milyar $’ı aştı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Meta’nın metaverse kayıpları büyüyor: 13 milyar $’ı aştı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Meta’nın metaverse kayıpları büyüyor: 13 milyar $’ı aştı

Meta kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in 3. çeyrek raporunda “Kayıplarımız daha da büyüyebilir” yorumunu yaptığı Reality Labs şirketi 2022’nin 4. çeyrek raporunu da paylaşımı yaptı. Şirket, son çeyrekte 4.3 milyar dolar kayıp yaşadığını açıkladı. Reality Labs’in geçen seneki 4. çeyrek kaybı ise 3.3 milyar dolardı.

Şirketin 2022 yılı toplam kaybı ise tam 13.7 milyar dolara ulaşmış oldu. Meta’nın VR ve AR teknolojilerine yatırım yapan alt şifrketi konumundaki Reality Labs, Zuckerberg’in ileriye dönük en büyük beklenti içinde olduğu firmalardan… Zuckerberg, öncedenki bir çok açıklamasında Reality Labs’in kayıplarının beklentileri içerisinde olduğunu ve hedeflerini en az 5 ilâ 10 senelik çerçevede koyduklarını söylemişti.

Facebook ve Instagram taşımaya sürdürmekte

Reality Labs’deki kayıplara rağmen ise Meta’nın “Family of Apps” bölümü dördüncü çeyrekte 10.7 milyar dolarlık kazanç açıkladı. İçinde Instagram ve Facebook’un da olduğu şirketin bu kazancı 2021 senesinin ise çok gerisinde kaldı. 2021’in 4. çeyreğinde “Family of Apps”in toplam kazancı 15.9 milyar dolardı.

Meta hisseleri %20 yükseldi

Meta ise beklentilerin ötesine geçerek 2022 yılı 4. çeyreğinde 32.17 milyar dolarlık kazanç açıkladı. Beklentiler 31.5 milyar dolardı. Şirket bunun bunun yanında 40 milyar dolarlık hisse geri alım programı da açıkladı. Duyuruların ardından Meta hisseleri %20’lik yükseliş yaşadı. Şirket geçen sene de 27.9 milyar dolarlık hisse alımı yapmıştı.

Meta’nın günlük aktif kullanıcı sayısı da beklentilerin ötesine geçti. Beklentiler 1.9 milyar kişiyken, resmi rakam ise 2 milyar oldu. Bir kullanıcıdan elde edilen hemen hemen kazanç ise 10.86 dolar olarak altı çizildi. Burada da beklendi 10.63 dolardı.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu