Gündem

Metaverse’in ilk kenti Seul olacak

Metaverse’in ilk kenti Seul olacak , ekonomi haberleri bölümümüzde Metaverse’in ilk kenti Seul olacak başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Metaverse’in ilk kenti Seul olacak  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Metaverse’in ilk kenti Seul olacak

Metaverse'in ilk kenti Seul olacak

Güney Kore’nin başkenti Seul, ‘geleceğin sosyal platformsı’ olarak nitelendirilen ve sanal gerçekliğe dayanan metaverse’te çeşitli kamu hizmetleri ve kültürel etkinlikleri kullanıma sunmayı planlıyor.

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ İLE MÜZE TURU

Seul yerel yönetiminin 3 Kasım’da açıkladığu planın başarılı olması halinde kent sakinleri, sanal gerçeklik gözlüğü takarak müze turlamaktan belediye yönetimine şikayette bulunmaya kadar çok sayıda şey için sanal belediye binasını ziyaret edebilecek.

Metaverse in ilk kenti Seul olacak #1

3.3 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

3.9 milyar won’a (3.3 milyon dolar) mal olması beklenen yatırım, Belediye Başkanı Oh Se-hoon’un vatandaşlar içinde sosyalliği ve kentin küresel rekabet gücünü artırmayı amacı olan 10 yıllık planının bir parçası olarak ön planda gözüküyor.

Seul’ün büyükşehir hükümeti 2022’nin sonuna kadar kendi metaverse platformunu geliştirecek.

Metaverse in ilk kenti Seul olacak #2

SANAL BELEDİYE BAŞKANI VE HİZMETLER

2026’da tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde, sanal bir belediye başkanının ofisinin bunun yanında iş sektörüne hizmet eden alanlar da dahil olmak üzere çeşitli kamu işlevlerine ev sahipliği yapacak.

Platform, bu Aralık ayında sanal bir yeni yıl zili çalma merasimiyle başlayacak.

Başa dön tuşu