Gündem

Microsoft Edge tarayıcısına oyun dopingi

Microsoft Edge tarayıcısına oyun dopingi , ekonomi haberleri bölümümüzde Microsoft Edge tarayıcısına oyun dopingi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Microsoft Edge tarayıcısına oyun dopingi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Microsoft Edge tarayıcısına oyun dopingi

Microsoft Edge tarayıcısına oyun dopingi

Masaüstü web tarayıcıların kaynak kullanımının fazla olması, kullanıcıların en fazla yakındığı problemlerin başında geliyor.

Özellikle Google, Chrome tarayıcısının kullandığı RAM miktarını azaltmaya çalışırken, Microsoft ise pek popül olmayan Edge tarayıcını zirveye taşımak istiyor.

15 Ocak 2020’de piyasaya sürülen ve Internet Explorer’ın yerini alan Microsoft Edge, beklediği başarıyı bir türlü yakalayamamıştı.

MICROSOFT’TAN OYUN DOPİNGİ

Microsoft’un, tarayıcısı Edge için bir oyun paneli eklentisi planladığı bilgisi yer alıyor. Güvenilir kaynaklardan gelen sızıntı, adres çubuğunun yanında bir de “Games” butonunun olduğunu gösteriyor.

microsoft

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, büyük çoğunluğu MSN Games altında bulunan bir dizi oyun görünüyor.

Bu oyunlar Microsoft classics, Arcade, Board & Card, Puzzle, Sports, Casual gibi kategorilere bölünerek kullanıcıya sunuluyor.

Kullanıcı, herhangi bir oyunun üzerine tıklayarak tarayıcının içinde hemen oyunu oynamaya başlayabiliyor. Microsoft, önümüzdeki zamanda yeni özelliğini tüm Edge üyelerine sunacak.

Başa dön tuşu