Gündem

Mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz’un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti

Mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz’un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti, gündemdeki haberler bölümümüzde Mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz’un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz’un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz’un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti

Alınan bilgilere göre 9 Kasım Salı günü saat 19.00 sularında Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir sitede yaşandı. Psikolojik poblemleri olduğu öne sürülen Can Göktürk Bozdağ, bilinmeyen bir nedenle elindeki samuray kılıcı ile Başak Cengiz’i (28) defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı. Aldığı darbeler sonucu yere yığılan Cengiz’i görenlerin ihbarı sonucu gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Mimar Başak Cengiz'i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz'un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti

BAŞAK CENGİZ HAYATINI KAYBETTİ

Başak Cengiz hastanede gerçekleştirilen acil sağlık müdahalesine rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdi. Yaşanan hadiseden sonra evinde gözaltına alınan şüpheli Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelinin evinde yapılan aramada polis personelleri 15 kılıç ve bıçak buldu. Ele geçirilen kılıçlar içinde olayda kullanılan samuray kılıcının da olduğu bilgisine ulaşıldı.

Emniyetteki işlemleri sona eren Can Göktürk Bozdağ, savcılıkta verdiği ifadesinde 3 senedir tek başına yaşam sürdüğinü, anne ve babasının 5 yıl önce boşandığını dile getirdi. Bozdağ babasının Kazakistan uyruklu bir kadınla evlendiği de kelimelerine ekledi. 

Mimar Başak Cengiz'i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz'un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti

“BAYAN ŞAHSI BIÇAKLAMAYI DÜŞÜNDÜM”

Babasının yardımıyla geçindiği söyleyen Boz, olayın meydana geldiğinı gün akşam saatleri civarında evinde oturduğunu ve canını sıkıldığını dile getirdi. Daha sonra internet ortamında görerek aldığı kılıcını çantayla yanına alarak evinden çıktığını anlatan Boz, “ İnmeden önce kafamda kolay olduğunu düşünerek, bir bayan kişiyi bıçaklamayı düşündüm. Sitenin önündeki kaldırımda bir müddet yürüdüm, bayan bir kişiyin gelmesini bekledim. Daha sonra bir bayan kişiyin kaldırımda yürüdüğünü gördüm, bu bayanın arkasından yürüdüm” ifadelerini kullandı.

Başak Cengiz’i hatırlamadığını öne süren Boz, kılıcıyla 4-5 kez Cengiz’e vurduğunu ve yere düştüğünü anlatan Boz, şunları dile getirdi:

“Bayan şahıstan birkaç kez ses geldi. Ne dediğini hatırlamıyorum. Tekrardan bi hayli hızlıca koşarak elimde kılıcım ile birlikte ikametime gittim. İkametime girince kılıcım kanlı olduğum için banyoda yıkadım. Yarım saat sonra polis memurları geldi.”

BIÇAKLARA MERAKI OLDUĞUNU ANLATTI

Daha önce bıçaklara karşı bir merakının olduğunu anlatan Boz, “Birkaç tane alınca aldığım bıçakların dandik olduğunu görünce iyi bıçak alana kadar bir çok kez bıçak aldım” diye konuştu. 

Mimar Başak Cengiz'i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz'un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti

UYUŞTURUCU TEDAVİSİ GÖRMÜŞ

18 yaşında uyuşturucu kullandığı için tedavi gördüğünü ifade eden Boz,” Beş yıl önce İstanbul Avrupa bölgesinde bir hastanede uyuşturucu ile alakalı 17 gün yatılı olarak tedavi gördüm. Yine 5 yıl önce unutkanlık ile alakalı tedavi gördüm” dedi.

Savcılık, şüpheli Boz’u “Tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme” ve “Silahla tehdit” suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

“DAHA KOLAY OLDUĞU İÇİN KADIN ÖLDÜRMEYİ TERCİH ETTİM”

Şüpheli Boz hakimlikteki savunmasında, savcılık ifadesini tekrar ettiğini dile getirdi. Olay günü sinirlerinin ve moralinin bozuk olduğunu söyleyen Boz, bir anlık öfke ile olayı gerçekleştirdiğini dile getirdi. Boz,” Bir kadını öldürmek daha kolay olduğu için kadın öldürmeyi tercih ettim. Maktulü tanımıyorum. Kılıç çantanın içindeydi, maktulü gördükten sonra arkasından yürüdüm, çantamdan kılıcı çıkarıp maktule 4 kere sapladım diye hatırlıyorum. Sonra eve gittim, üzüntüm ve moralimin bozukluğu geçti. Normalde böyle bir insan değilim, ben de kendime şaşırdım. Pişmanım” diyerek savunma yaptı. 

Mimar Başak Cengiz'i samuray kılıcı ile öldüren Can Göktürk Boz'un avukat annesi savunma yaptı: Tedavisinin yapılmasını talep etti

TUTUKLANDI

Boz, çıkarıldığı hakimlikçe “Tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme” suçundan tutuklandı.

ANNE AVUKAT OĞLUNUN TEDAVİ EDİLMESİNİ TALEP ETTİ

Bunun yanı sıra Boz’un avukat olan annesi Ayşe Nejla Yomralıoğlu hakimlikte yaptığı savunmada, oğlunun 14 yaşından beri psikolojik tedavi gördüğünü altını çizerek, nasıl tedavi edileceği için kullanması gereken ilaçları düzenli kullandıramadıklarını dile getirdi. Yomralıoğlu şunları dile getirdi:

” Son 2-3 senedir tedaviyi reddediyor ve benimle görüşmemektedir. Sıkıntıların arttığını, ruh sağlığının yerinde olmadığını ben de gözlemledim. Bu nedenle gözlem altına alınmasını ve nasıl tedavi edileceğinin yapılmasını talep ediyorum”

Başa dön tuşu