Kripto Haberleri

Monolith Nedir? TKN Ne İşe Yarar?

Monolith Nedir? TKN Ne İşe Yarar?, kripto para takipçileri için Monolith Nedir? TKN Ne İşe Yarar? ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Monolith Nedir? TKN Ne İşe Yarar? başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Monolith Nedir? TKN Ne İşe Yarar?

Monolith, ETH aracılığıyla desteklenen ve merkezi olmayan bir bankacılık alternatifidir. Bu makalemizde Kriptosite.com olarak “Monolith nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje ile ilgili araştırılan tüm konulara değineceğiz.

Monolith nedir? TKN ne işe yarar?

TokenCard, kripto paraların bir kart aracılığı ile işlemlerde kullanılabilmesine izin veren bir Token-to-card platformudur. Ayrıca bu kartlar, kripto bakiyenizi içermektedir. Aynı bir banka ve kredi kartı gibi çalışmaktadır. Kriptolar giderek daha uygun bir para şekili olarak ortaya çıkmaktadır. Kartlar işlemleri kolay bir hale getirirken, kripto para birimleri en son ödeme araçlarıdır. Bu yeni para şekillerinin bi hayli hızlıca büyümesiyle TKN onu kullanabilmenin uygun bir yolunu buldu.

Projenin amacı nedir?

TKN, 2016’da piyasaya sürüldüğünde, dijital para birimlerinin geniş ölçekte benimsenmesini engelleyen güvenlik ve dalgalanma gibi problemlere bir çözüm olarak tasarlandı. ETH’nin bankacılık sistemlerini genişletmek ve kripto para birimi kullanımlarını yükseltmek için katalizör olarak geliştirildi.

Teknolojisi:

TKN bir akıllı anlaşma cüzdanı ile çalışır. Bu cüzdan, teminatlı paraya sahip bir banka hesabıyla tamamen aynı biçimde çalışmaktadır. Bunun yanında yalnızca kendi ayarlı tercihlerine göre kullanıcı aracılığıyla düzenlenebilmektedir. Günlük işlemler için de bir limit belirlenir. Ayrıca herhangi bir para birimini temel para birimi olarak da ayarlayabilmektedir. TKN teknolojisinin bir diğer mühim kısmı Token Uygulamasıdır. Aşağıdaki özellikler dahil uygulama bir çok özellik içermektedir:

  • Harcama seçenekleri,
  • Harcama limitleri,
  • Güvenlik işlevi,
  • Kart yükleme işlevi ve daha da fazlası..

Nasıl çalışır?

Kullanıcılar TokenCard’larını tercih ederek işlem yapabilmektedir. İşlemler TKN dışında bir kriptoda yapılırsa, özellikle işlem üzerinden %1 lisans ücreti alınır. Bu işlem de bir “TKN Varlık Sözleşmesine” yatırılmaktadır. Ayrıca kullanıcılar, TKN Token’larını “Nakde Çevir ve Yak” olarak seçebilmektedir. Bunu yaptıklarında, TKN bakiyelerinin belirli bir miktarını kaybeder ve bu da imha edilir. Bunun karşılığında ise, orantılı bir pay alınmaktadır.

Özellikleri nelerdir?

  • Tek varlık harcaması: TKN ağı, kullanan bireylerin TKN cüzdanlarına bağlı herhangi bir tek kripto para birimini kullanıp işlem yapmalarına izin vermektedir.
  • Çoklu varlık harcaması: Kullanıcılar özellikle TKN cüzdanlarını belirli oranlarda para çekmek için yapılandırabilmektedir.
  • Dinamik portföy harcaması: Harcama, varlıkların fiat değerine göre yapılandırılabilmektedir. Kullanıcılar varlıklarının piyasa değerine bağlı biçimde bu beklemeyi sürdürmek için yapılandırılan para çekme işlemleriyle bir hedef portföy ağırlığı sağlayabilmektedir. Ayrıca bu, minimum miktarda bir maliyet sağlayabilmektedir.
  • Çoklu kullanıcı yönetimi: Kullanıcıların özellikle TKN’yi birden fazla ilişkili hesapta harcama yapacak biçimde de yapılandırabilmektedir.
  • Limitler ve acil durum hesapları: Kullanıcılar ayrıyeten harcama limitleri ve önceden yapılandırılan koşullar altında fonların çekilebileceği acil durum hesapları belirleyebilmektedir.

Monolith nedir? TKN nasıl satın alınır?

TKN ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Bancor Network, HitBTC, IDEX, Liqui ve Livecoin’dir. Projeye yatırım yapmak isteyen bireyler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına ulaşım sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu