Blockchain Haberleri

NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor

NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor, ile alakalı tüm detayları siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor detayları haberimizin ayrıntısında.

NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor

NBA’in tanınmış isimlerinden Dikembe Mutombo, Kongo’aki “Etik Kobalt Madenciliği” için blockchain teknolojisini destekliyor.

Dikembe Mutombo’nun şifrketi BlueTech, Kongo madenciliğini “etik kaynaklı” ve “çatışmasız” hale getirmeyi amacında olan 1 milyar dolarlık bir yatırım girişimine önderlik ediyor.

Dikembe Mutombo öncülüğündeki bir özel sermaye şirketi olan BlueTech Investments ve ülkeler arası ortakları, blockchain tabanlı bir izlenebilirlik çözümü de dahil olmak üzere Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde (DRC) etik madencilik projelerine 1 milyar dolar yatırım yapacak. Şirketin web sitesinde şu ifadeler yer aldı.

“BlueTech, blockchain teknolojisini tercih ederek, yolsuzlukla mücadele çabalarını, çocuk işçiliğinin sömürülmesinin ortadan kaldırılmasını desteklerken çevreye hassas madenciliği de teşvik ediyor.”

Mutombo, ülkesi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne ülkeler arası yatırımlar çekebilmek için uzun süredir çalışıyor. Ünlü yıldız konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı.

“Uluslararası yatırımı ve serveti anavatanıma geri getirme fırsatı için bir ömür bekledim ve tüm kalbimle zamanın geldiğine inanıyorum!”

Başa dön tuşu