Ekonomi Haberleri

Necmettin Batırel: Türkiye 2022’de uçacak

Necmettin Batırel: Türkiye 2022’de uçacak , ekonomi haberleri bölümümüzde Necmettin Batırel: Türkiye 2022’de uçacak başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Necmettin Batırel: Türkiye 2022’de uçacak  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Necmettin Batırel: Türkiye 2022’de uçacak

Necmettin Batırel: Türkiye 2022'de uçacak

Türkiye’de son dönemin en mühim konusu ekonomi.

Bu zamanda ekonomistlerin konuya ilişkin yorumları da dikat çekiyor.

O ekonomistlerden bir diğeride, katıldığı bir televizyon programında kullandığı “Şakkadanak” ifadesiyle gündeme gelen Ekonomist Necmettin Batırel.

Batırel, bu kez 2022 yılın için Türkiye ekonomisini değerlendirdi.

“DOLAR BİRAZ DEĞERLENEBİLİR”

2022 yılı için beklentilerini açıklayan Necmettin Batırel, ”2022 senesinde dolar, dünya para birimleri karşısında ABD’nin faiz artırım sürecine girmesiyle birlikte biraz değer kazanabilir. Bu normal olarak karşılanıyor. Omicron varyantının yayılması bundan dolayı beklentiler ağır ağır değişmeye başladı. ABD belki 3 değil, 2 faiz artışı yapabilir. ABD faiz artırsa ne olur, ABD’deki faizler şu anda 0 ila 0,25 civarında yer alıyor.

Necmettin Batırel: Türkiye 2022’de uçacak ViDEO

“TÜRKİYE 2022’DE GERÇEKTEN UÇACAK”

Tüm dünya dolara endeksli bir ekonomi yürüttükleri için dolardaki hareketler kendi para birimlerini etkiliyor. Türkiye 2022 senesinde gerçekten uçacak. Yabancı yatırımcılar Türkiye’ye gelmeye başladı. Japonlar gelmeye başladı. Geçen yıl pandemi dönemi olmasına rağmen 14 milyar dolar Türkiye’ye gelmiş.

“TÜRKİYE’YE SERMAYE YAĞACAK”

Büyüyen ülkeye sermaye akımı yağar. İnşallah Türkiye’ye sermaye akımı yağacak. ABD’de Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek için bence yeni bir adım attı. Türkiye’deki doların yükselişi gördüğüm kadarıyla enflasyondan fazla olmayacak. Enflasyon ne kadar artarsa dolar o kadar artar” dedi.

Necmettin Batırel: Türkiye 2022 de uçacak #1

Başa dön tuşu