Kripto Haberleri

NFT Coin Dolandırıcılığı: NFT’ler Çalındı ve Ticaret Donduruldu!

NFT Coin Dolandırıcılığı: NFT’ler Çalındı ve Ticaret Donduruldu!, kripto para takipçileri için NFT Coin Dolandırıcılığı: NFT’ler Çalındı ve Ticaret Donduruldu! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. NFT Coin Dolandırıcılığı: NFT’ler Çalındı ve Ticaret Donduruldu! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

NFT Coin Dolandırıcılığı: NFT’ler Çalındı ve Ticaret Donduruldu!

NFT pazarı OpenSea, 2,2 milyon dolarlık çalınan Bored Ape NFT’lerinin işlemlerini dondurdu. Bilgisayar korsanlarının güvenlik açığından nasıl yararlandıkları şuan için net değil fakat OpenSea, çalınan 15 NFT coin için işlem yasağı getirdi. OpenSea’nin kusurları, güvenliğinin ve platformun ademi merkeziyetçiliğini sorgulanmasına yol açtı. Açıklamalar Kriptosite.com’da.

NFT Coin Dolandırıcılığı: Milyonlar Çalındı!

NFT coin dolandırıcılığı

Bilgisayar korsanları, Ethereum tabanlı NFT pazarı OpenSea’den popüler Bored Ape NFT’lerinden 15’ini çalmayı başardı. NFT’lerin sahibi Todd Kramer’e göre, bilgisayar korsanı toplam 15 maymun ve mutant çaldı. Tüm bu NFT’lerin toplam değeri 2,2 milyon dolardı. OpenSea pazarındaki bu NFT’lerin artık “şüpheli etkinlik için rapor edildiğini” söyleyen bir ikaz var. Ayrıca, OpenSea pazarı da bu NFT’lerin alım satımını askıya aldı. Sahibi Todd Kramer, bu saldırıya karşı savunmasız olan tüm NFT’leri listeledi. Ayrıca bu olayı yaşamının “tartışmasız en kötü gecesi” olarak nitelendirdi.

Bored Ape NFT’leri, NFT işlem hacimlerine milyonlarca katkıda yer alırken bir fırtına da yarattı. Ayrıca OpenSea NFT pazarındaki en popüler NFT’ler oldular. Bilgisayar korsanlarının büyük bir koleksiyondan NFT’leri çaldığı ve güvenlik hususunda ciddi endişeler uyandırdığı ilk sefer bu. Bunun yanında, OpenSea’nin işlemleri dondurmasıyla topluluk, bu NFT’lerin ademi merkeziyetçiliğini de sorguladı. Anonim kullanıcılardan bir diğeride bu hareketi “anti-kripto” olarak adlandırdı. Forculus adıyla geçen bir Twitter hesabı tanıtıcısı şöyle yazıyor:

Nft’leri kim dondurabildi? Üçüncü şahıslardan bunu yapmalarını istemek kripto zıtı bir his ve ideal olarak bunu yapmamalılar. Bu sizin açınızdan son derece zayıf bir opsec oldu. Gerçek ademi merkeziyetçi sahiplik kimsenin müdahale edememesi gerekir. İyi şanslar.

Yönetici, Nasıl NFT Portföyü Oluşturulacağını Açıkladı: Dikkat!

 OpenSea kendi güvenlik poblemleriyla boğuşurken, platformunda Phunky Ape Yacht Club’ın (PAYC) onayı hususunda da bir çekişmeye girdi. NFT platformu, Bored Ape Yacht Club’a (BAYC) dayandığından bu NFT serisini de yasakladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu