Kripto Haberleri

NFT Coin Dolandırıcılığı: Saldırıda Milyonlar Çalındı!

NFT Coin Dolandırıcılığı: Saldırıda Milyonlar Çalındı!, kripto para takipçileri için NFT Coin Dolandırıcılığı: Saldırıda Milyonlar Çalındı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. NFT Coin Dolandırıcılığı: Saldırıda Milyonlar Çalındı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

NFT Coin Dolandırıcılığı: Saldırıda Milyonlar Çalındı!

Bir bilgisayar korsanı, bariz bir kimlik avı dolandırıcılığı yoluyla hemen hemen 593 ETH değerinde 16 NFT çaldı. NFT coin ve projelerine yönelik son saldırılar, Aralık ayının ilk haftalarından bu yana sıklaşıyor ve sahipleri düzinelerce ETH’ye ulaşan zararlarını paylaşıyor. İşte en son saldırının ayrıntıları…

Kimlik avı saldırısıyla hedeflenen NFT koleksiyoneri 

New York merkezli bir sanat küratörü ve NFT koleksiyoncusu Toddkramer.eth, Twitter’dan yaptığı bilgilendirmede, ödüllü token’lerinden 16’sının bugün bir kimlik avı saldırısıyla çalındığını açıkladı. Koleksiyoncu, gerçek bir NFT dApp kılığında bir kimlik avı anlaşmasine tıkladıktan ve anlaşmaye onun adına token harcaması için yetki verdikten sonra saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanı OpenSea’de birkaç çalıntı NFT’yi başarıyla satarken, diğerleri Kramer’in talebi üzerine platform aracılığıyla donduruldu ve kendisine iade edilebilir.

  • Toplamda, sekizi Bored Ape Yacht Club NFT, yedi Mutant Ape Yacht Club NFT ve bir CloneX NFT dahil olmak üzere cüzdanından üç farklı koleksiyondan 16 NFT alındı. Taban fiyat aralıklarına dayanarak Crypto Briefing, çalınan varlıkların değerinin hemen hemen 593 ETH yahut kabaca 2,2 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

Bu ay NFT coin koleksiyoncularına yönelik bir dizi saldırı oldu

Geçen hafta, AhChooo’dan bir kullanıcı, Mutant Ape ve Cool Cat olmak üzere iki NFT’den dolandırıldığını açıkladı. Ardından Pazar günü, başka bir NFT yatırımcısı olan bergpay.eth, Twitter’da birisinin cüzdanlarından mevcut taban fiyatlarla toplam değeri 1,3 ETH olan 5 Jungle Freaks NFT’sini aktardığını paylaşımı yaptı. Aralık ayında, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyoncularının maliyetli hatalar yaptığı başka durumlar da vardı. Bir NFT sahibi, 300.000 dolarlık Bored Ape NFT’yi yalnızca 3.000 dolara satma hatasına düştü. Başka bir NFT sahibi de, farkında olmadan Bored Ape’yi bilmediği bir türev projeye devretti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu