Kripto Haberleri

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Büyük Gelişmeler!

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Büyük Gelişmeler!, kripto para takipçileri için NFT Piyasası İncelemesi: İşte Büyük Gelişmeler! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. NFT Piyasası İncelemesi: İşte Büyük Gelişmeler! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

NFT Piyasası İncelemesi: İşte Büyük Gelişmeler!

Bu hafta büyük yatırımcılardan Non Fungible Token’ler (NFT) ile ilgili çok fazla haber vardı. Bunun yanında, bazıları 2022’ye girerken düzenlemenin ufukta olduğunu düşünüyor. Bunun yanı sıra, devasa bir NFT sanat koleksiyoncusu 2 milyon doların üzerinde NFT’yi çaldırdı ve ateşli bir tartışma başladı. Ünlü Türk televizyoncu NFT platformu kurarken, bir üniversite ‘NFT’ye Giriş’ dersini ekledi. Yeni yıla girerken, 2021’deki defterleri bu haftanın tüm NFT haberlerinden bir raporla kapatıyoruz. Ayrıntılar için Kriptosite.com okumalısınız…

Bu haftanın NFT haberleri

Hükümet darbesi? Charles Hoskinson yakın olduğunu düşünüyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, 2021’i kapatmak için bir saatlik bir YouTube videosu paylaşımı yaptı ve Cardano’nun ve genelde kriptonun geçmişini, bugününü ve geleceğini tartıştı. Hoskinson, NFT’lerde ve DeFi’de yakın günlerde yaşanacak kısıtlamaları 2018 ve 2019’daki düzenleyicilerin ICO kısıtlamalarıyla yüz yüze geldirılabilir olarak yüz yüze geldirdı.

Çalınan maymunlar, merkezileşme üzerine sıcak tartışmalara yol açıyor

Bugüne kadarki en büyük Bored Ape Yacht Club hırsızlıklarından birinde, Twitter kullanıcısı ve NFT sanat koleksiyoncusu Todd Kramer bu hafta 2 milyon doların üzerinde Bored Ape ve Mutant Ape NFT’lerini  (toplamda 15 yahut 16 milyon dolar) çaldırdığını açıkladı. O zamandan beri NFT’lerin bazılarını kısmen kurtardı, fakat OpenSea’nin çalınan varlıkların bir kısmını yahut tamamını dondurduğuna dair raporlar yaşandı. Bu raporlar, Blockchain’de olması gereken merkezileşme derecesi hususunda hararetli tartışmalara yol açtı. Todd Kramer, bir kimlik avı dolandırıcılığının sıcak cüzdanına (yani bir Metamask cüzdanı yahut benzeri bir şeye) ulaşım sağladığını iddia etti.

NFT

OpenSea maymun soygunlarını yasaklıyor

Bunun yanı sıra, bu hafta OpenSea’nin bireysel işlemler ve NFT’ler üzerinde sahip olması gereken kontrol etrafında dedikodu başladığında, platform, her ikisi de PAYC ve PHAYC olarak adlandırılan Phunky Ape Yacht Club adlı iki Ape Club taklitçisini yasakladı. Her iki proje de orijinal BAYC tasarımlarını alıp ters çevirdi ve her ikisi de ilk lansmandan birkaç saat sonra tükendi. Bu yan projelerden birinin topluluk üyesi, bunu ‘NFT’lerin mevcut durumuna hicivli bir bakış’ olarak nitelendirdi.

Square Enix: NFT’lerde boğa mı?

Oyundaki NFT’ler, bazı yayıncılar ve yaratıcı oyun şirketleri frenleri pompalamayı seçerken, diğerleri biraz daha agresif olmaya istekliyken sıcak bir konu olmuştur. En çok Final Fantasy ve Kingdom Hearts’ı yaratmasıyla tanınan Japon video oyun şifrketi Square Enix, Başkan Yosuke Matsuda’nın son açıklamalarından sonra kendisini dahil etmek için konumlandırıyor olabilir. Yosuke Matsuda, “genel halk içinde daha yaygın duruma geldikçe, mevcut her içeriğin değeri gerçek tahmini değerine göre düzeltilerek, dijital mal anlaşmalarında nihai bir doğru boyutlandırma görmeyi umduğunu/beklediğini” açıkladı.

Ray Dalio ve Kevin O’Leary’den duygular

Bu tatil haftasında büyük kişilikler içinde NFT’ler ile ilgili biraz sohbet vardı ve listeye milyarder Ray Dalio’yu ekleyebiliriz. Bu haftaki bir röportajda Dalio, NFT’leri ilk internet günleriyle yüz yüze geldirarak tüm projelerin sürmeyeceğini dile getirdi. Ray Dalio, “NFT’lerin insanlara sonunda ‘Bitcoin’e sahip olmayı tercih ederim’ dedirebilecek bir tür para haline gelebileceğine inandığını dile getirdi. Bunun yanı sıra, bu hafta Forbes ile yaptığı bir röportajda Kevin O’Leary, NFT’ler ile ilgili benzer duyguları paylaşımı yaptı ve NFT’ler Bitcoin’den daha büyük bulunacağını ve 2022’nin NFT yılı bulunacağına inandığını dile getirdi.

NFT

Twitch kurucu ortağı NFT oyun pazarını başlattı

Twitch kurucu ortağı Justin Kan, bu hafta NFT oyun odaklı pazar yeri Fractal’ı resmen başlattı. Fractal, Solana Blockchain’ini kullanıyor, dijital ürünlere ev sahipliği yapıyor ve “oyunlar arası” varlıkları kolaylaştırmaya çalışıyor. Fractal, bunu yapmak için ileri gelen Blockchain tabanlı oyunlarla ortaklık kurdu. Hareket ilk kez Aralık ayı başlarında Justin Kan aracılığıyla duyuruldu.

Ankara Üniversitesi NFT’ye giriş dersi ekledi

Ankara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Bölümü’ne seçmeli ders olarak “NFT’ye Giriş” dersinin eklendiğini açıkladı. Rektör Necdet Ünüvar, “Bugünkü Senato Kararıyla: Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Bölümü “NFT’ye Giriş” dersi Üniversitemiz Genel Sosyal Seçmeli Dersler havuzuna eklendi” açıklamasını yaptı.

NFT

Acun Ilıcalı NFT piyasasına adıma attı

Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, ülkeler arası yapımcı ve iş insanı olarak anılan Acun Ilıcalı NFT platformu başlattıklarını açıkladı. Ünlü şov yapımcısı Twitter hesabından yaptığı paylaşşımda “Eneftio’nun ilk NFT’leri olan All Star NFT’lerini keşfetmek ve avantajlarla dolu bu dünyanın bir parçası olmak için….takip et, NFT dünyasında yerini Eneftio bunun bunun yanındalıkları ile al” açıklamasına yer vererek, ‘Eneftio’ NFT platformunu açıkladı.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerine Eminem dopingi

Dünyaca ünlü rapçi Eminem’in NFT koleksiyonundan bir parça satın almasıyla birlikte BAYC fiyatı zirveye tırmandı. Ünlü rapçi, Perşembe günü OpenSea’den 123,45 ETH (hemen hemen 460 bin dolar) ödeyerek NFT’yi satın aldı. Bunun ardından ünlülerin geleneğine uyarak NFT’sini Twitter’da profil resmi yaptı.  Bu haberin ardından 10 bin benzersiz NFT’den bir araya gelen koleksiyonun taban fiyatı 68 ETH’nin üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu