Ethereum Haberleri

NFT platformu Carny.io koleksiyonerler ve yatırımcılar ile Hasköy İplik Fabrikası’nda buluşuyor

NFT platformu Carny.io koleksiyonerler ve yatırımcılar ile Hasköy İplik Fabrikası’nda buluşuyor, kripto haberleri bölümümüzde NFT platformu Carny.io koleksiyonerler ve yatırımcılar ile Hasköy İplik Fabrikası’nda buluşuyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. NFT platformu Carny.io koleksiyonerler ve yatırımcılar ile Hasköy İplik Fabrikası’nda buluşuyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

NFT platformu Carny.io koleksiyonerler ve yatırımcılar ile Hasköy İplik Fabrikası’nda buluşuyor

Basın bülteni

Türkiye’nin ileri gelen sanat galerilerinden, Art On İstanbul, artSümer, PG Art, Pilevneli, Pilot, Sanatorium galerilerin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan “The Future Begins Today: Carny Genesis NFT Collection” başlıklı sergide çağdaş sanat geleceğin teknolojisi ile bir araya geliyor.

Dijital sanata odaklanan ve merkezine kripto sanatı alan Carny.io, Türkiye’den galerileri ve sanatçıları ülkeler arası koleksiyoner ve yatırımcılar ile bir araya getirdiğu gibi, ülkeler arası sanatçılar ve galerileri de Türkiye’den platforma taşıyarak birikimleri paylaşmayı planlıyor.

Carny.io kurucu ortakları Elyo Elvaşvili ve Nuri Sayraç “Carny.io Türkiye sanatına ve sanatçılarına görünürlük kazandırmak ve ülkeler arası sanat piyasalarında yer almaları için olanak sağlayan bir dijital platform olmasının yanında galeri temsiliyeti olmayan sanatçıların eserlerine de bunun bunun yanında yer vererek onlara bağımsız bir alan sağlıyor” dedi.

Carny.io, NFT (Non-fugible-token) ile sanatçılar arası etkileşimi teşvik ederek teknolojiyi estetik yaratım süreçlerine dahil ediyor, sanatçılara fiziksel mekândan bağımsız ve coğrafi olarak sınırsız bir alan açıyor. Koleksiyonerler için sanat piyasasının yüzsenelerdır süregelen provenans ve şeffaflık gibi kilit poblemlerina blok zinciri (blockchain) teknolojisi aracılığıyla çözüm sunan platform, Türkiye’nin canlı metropolü İstanbul’da, dinamik sanat ortamına yerel ve ülkeler arası odak sağlıyor. Türkiye’den galerileri ve sanatçıları ülkeler arası seyirciyle bir araya getirdiğu gibi, ülkeler arası sanatçılar ve galerileri Türkiye’den platforma taşıyarak birikimlerini seyirci ile paylaşmayı planlıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu