Ekonomi Haberleri

Nureddin Nebati, iş dünyası temsilcilerini kabule başladı

Nureddin Nebati, iş dünyası temsilcilerini kabule başladı , ekonomi haberleri bölümümüzde Nureddin Nebati, iş dünyası temsilcilerini kabule başladı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Nureddin Nebati, iş dünyası temsilcilerini kabule başladı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Nureddin Nebati, iş dünyası temsilcilerini kabule başladı

Nureddin Nebati, iş dünyası temsilcilerini kabule başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomik gelişmeleri ekonomiyi oluşturan aktörlerle istişare etmek amacı ile sektör temsilcileri ile bir ayaya gelecek.

Bakan Nebati, iş dünyasıyla görüşmeleri kapsamı içindeki ilk kabulünde, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yönetimiyle bir araya geldi.

Bugün toplantılarına katılarak ekonomiyi değerlendiren ve yaptığı konuşmayla MÜSİAD’ın çalışmalarına değinen Nebati, aynı gün içinde MÜSİAD ile ikinci kez bir araya gelmiş oldu.

İSTİŞAREYE DAYALI KATILIMCI BİR ANLAYIŞLA HAREKET EDİLECEK

Görüşmede, istişareye dayalı katılımcı bir anlayış ile hareket etmenin önemine vurgu yapıldı.

Türkiye Ekonomi Modeli kapsamı içinde yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı büyümeye değinen Nebati, yeni zamanda kamuoyuyla paylaşılan enstrümanların detaylarını aktardı.

Kabul

İŞ DÜNYASI TOPLANTILARI DEVAM EDECEK

Yeni modelin işleyişi ve yansımalarının geniş bir şekilde bir biçimde ele alınması maksadıyla iş dünyası temsilcileri ile gerçekleşen toplantılar devam edecek.

kabul

BUGÜN TOBB’LA DA GÖRÜŞÜLECEK

Bu bağlamda Bakan Nebati, bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), önümüzdeki günlerde ise diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek.

Başa dön tuşu