Kripto Haberleri

Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu!

Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu!, kripto para takipçileri için Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Öğrenciye Korkutan Bitcoin Vurgunu: 8 Kişi Bıçakla Soydu!

Finansal bilgilerin gizli ve güvenli tutulması mühim! Yakın tarihli bir rapor, Londra’daki Kent Üniversitesi’nden bir öğrencinin kendi kampüsünde 93.000 dolarlık Bitcoin için soyulduğunu dile getirdi. Bu öğrenci, sekiz soyguncunun yurt odasına baskın yapıp kripto kimlik detaylarını istediğinde, halen birinci sınıf öğrencisiydi. Alınan bilgilere göre, bu korkunç olayın ardından öğrenci hemen kampüsten ayrılarak evine geri döndü. Olay bir süre üzeri kapalı kaldı ve öğrencinin velisi sesini duyuramamaktan yakındı…

Gasp edilen Bitcoin miktarı şu an 93.000 dolar değerinde

Yakın tarihli bir rapor, bir Londra üniversite öğrencisinin Bitcoin’i için bıçakla soyulduğunu dile getiriyor. Ayrıca bu öğrenci, Kent Üniversitesi’ne sürdü ve olaydan hemen sonra kampüsü terk etti. Öğrencinin annesine göre, oğlu arkadaşıyla kısaca kripto para birimlerini tartıştı. Tartışma finanstan kripto para birimine geçti. Daha sonra, bu sözde arkadaş, Doğu Londra’dan daha fazla arkadaşını öğrencinin odasına getirmek istedi. Sekiz kişi daha geldiğinde oğlunun başının belada olduğunu hemen anladığını dile getirdi.

DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Yeni Endeks Oluşturuldu! İşte Açıklamalar

Bu “haydutlar” öğrencinin yurt odasına baskın yaptı ve ardından kripto kimlik detaylarını ve şifrelerini bıçak zoruyla istedi. Öğrencinin Bitcoin (BTC) sermayesi o sırada 8,200 dolar değerindeydi. Ama şimdi, aynı miktar 93.000 dolara denk geliyor. Sadece bu değil, haydutlar bunun yanı sıra 3.000 sterlin değerindeki okul hibe parasını da çaldı. Ayrıca öğrenci hemen polisi arayarak güvenliğe koştu fakat korumalar olay yerine bile gitmedi. Anne, polisin “o gece ilgilenmesi gereken daha mühim meseleler” olduğu için hiç gelmediğini de kelimelerine ekledi. Ek olarak, şunu vurguladı:

Üniversitenin aldığı tek önlem, onu değişik bir konaklama birimine taşımaktı. Çok travma geçirmişti, bu yüzden daha güvenli ve daha iyi bir konaklama yeri olmasına rağmen eve geri döndü.

Bitcoin Çakılırken Bu Altcoin Uçuyor!

Aile parayı asla geri alamadı

Dahası, polis davayı sekiz ay sonra soruşturmaya başladı. Kent’in güvenlik personellerinin ve hatta polisin yanıt vermemesi anneyi büyük hayal kırıklığına uğrattı. Ayrıca, diğer birinci sınıf öğrencilerini de aynı şeyi yaşayabilecekleri hususunda uyardığını detaylandırdı:

Polis genelde Freshers’ Week’e ‘balık tutma haftası’ diyor çünkü tüm suçlular sahaya iniyor. Öğrencilerin bursları, laptopları ve yeni eşyaları olduğunu biliyorlar. Saldırılar ve soygunlar bi hayli yaygın.

En son, güvenmediğiniz sürece kripto kimlik detaylarınız ile ilgili kimseye bilgi vermek akıllıca değildir. Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı ve soygunları, kripto para birimlerinin bi hayli hızlı büyümesi sebebiyle seneler boyunca zaten yaygın ve çok daha yüksek artıyor . Her zaman tetikte olun ve bu tür bilgileri kiminle paylaşımı yaptığınıza dikkat edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu