Gündem

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi , ekonomi haberleri bölümümüzde Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi

Ordu’da yaşayan Mahmut Özgüller, 10 Mart 1998’de Çatalpınar ilçesine bağlı Göller Mahallesi’nde, güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler içinde çıkan çatışmada şehit oldu.

Şehit Mahmut Özgüller’in annesi Fatma Özgöller, soğuk kış günlerinin gelmesiyle askerlerimiz için atkı ördü.

MEHMETÇİK’E 32 ATKI HEDİYE ETTİ

Fatma Özgöller, atkıların Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde vatani görevini yapan askerlere gönderilmesi için Çatalpınar Kaymakamlığı’na başvurdu. Özgöller’in talebi ile Kaymakam Eyüp Batuhan Ciğerci ve bununla birlikteki heyet, Fatma Özgöller’i ziyaret etti. Fatma Özgöller, ziyarette el emeği, göz nuruyla ördüğü 32 atkıyı teslim etti. Atkıları alan İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, Fatma Özgöller’e teşekkür etti.

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi #1

“ONLAR ÜŞÜMESİN, HASTA OLMASIN”

Fatma Özgöller’in torunu ise yazdığı mektubu yetkililerle paylaştı. Mektupta, “Babaannem, siz değerli okurlarımız için bu atkıları ördü. ‘Onlar üşümesin, hasta olmasın. Bu karda kışta’ dedi. Bu atkılar aracılığıyla inşallah hasta olmazsınız, bizi hatırlarsınız. Ve size ulaşan bu atkılar, bizden size anı, anı.” ifadelerine yer verildi.

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi #2

Ordulu şehit annesinden askerlere atkı sürprizi #3

Başa dön tuşu